نوشته شده توسط : منوچهر طافی

 

جوانمردانه نبودن کار پرسپولیسی‌ها و احتمال محرومیت بازیکنان خاطی در فصل آیندهنظرات خوانندگان

رئیس کمیته نظارت، بازرسی و ارزشیابی سازمان لیگ فوتبال گفت: کار دوستان ما در باشگاه پرسپولیس قابل توجیه و جوانمردانه نبود.
حجت‌الاسلام علی‎رضا علی‏پور در مورد اتفاقات رخ‎داده در دیدار جنجالی پرسپولیس و استیل‌آذین اظهار داشت: قبل از هرچیز باید ابراز تاسف کنم. به نظرم خیلی از افرادی که در فوتبال ایران ادعای بزرگی دارند، هنوز بالغ نشده‌اند و به بلوغ فکری و عقلی نرسیده‌اند. آنها بلوغ تعادلی ندارند و بلوغ‌شان تک‎جنبه‌ای است.
وی ادامه داد: بر حسب وظیفه گزارش‌های داوران و مقامات رسمی را بررسی کردیم. این بررسی‌ها ادامه خواهد داشت و تخلفات در سه بخش پیگیری خواهد شد. بخش اول مربوط به کمیته انضباطی است که در چارچوب مقررات از مسئولان کمیته انضباطی می‌خواهیم برای متخلفان اشد مجازات را در نظر بگیرد.
علی‎پور خاطرنشان کرد: در بخش دوم به دلیل رعایت نشدن بازی جوانمردانه این مطلب در کمیته اخلاق حرفه‌ای بررسی خواهد شد. کار دوستان ما در باشگاه پرسپولیس قابل توجیه نیست. به‏فرض که دروازه‌بان استیل‌آذین قصد وقت‌کشی داشته است اما بازیکنان پرسپولیس باید بازی جوانمردانه را رعایت می‌کردند. این مسئله در کمیته رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای بررسی خواهد شد.
رئیس کمیته نظارت، بازرسی و ارزشیابی سازمان لیگ افزود: برای آنکه دو تیم استیل‌آذین و پرسپولیس متضرر نشوند در بخش سوم به تخلفات شخصی و فردی بازیکنان در ستاد منشور اخلاقی و رفتاری فوتبال حرفه‌ای بررسی خواهد شد و بر حسب نوع تخلف و سوابق افراد در طول سال با آنها برخورد می‌شود. ممکن است بر اساس حکم کمیته انضباطی برخی از اشخاص فصل آینده اجازه کار پیدا نکنند و در صورتی که این افراد در هفته‌های گذشته جزو برترین‌های اخلاقی انتخاب شده باشند، این عنوان از آنها پس گرفته خواهد شد.
علی‎پور در مورد اینکه به نظر شخصی او پرسپولیس باید آن اوت را پرتاب می‌کرد یا نه، به فارس گفت: نظر شخصی من مهم نیست. باید دید قانون و عرف در فوتبال چه می‌گوید. در یکی از بازی‌های خارجی زمانی که یک تیم به‏ناحق به گل رسید بازیکنان آن تیم ایستادند تا حریف گل مساوی را بزند. با این وجود کمیته اخلاق فیفا با تیمی که به‎ناحق گل زده بود برخورد کرد. عرف فوتبال را باید در خود فوتبال جستجو کرد. آنها با وجود آنکه مسلمان نیستند چنین اخلاقی را رعایت می‌کنند. فوتبال ما اگر می‌خواهد بزرگ شود به آدم‌های بزرگ‌تری در همه موارد و ابعاد نیاز دارد.:: موضوعات مرتبط: فوتبال
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۹۰/۰۱/۲۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

شاید مرور این خبر با گذشت مدتی از دربی پایتخت جذابیت خبری نداشته باشد اما در نوع خود جالب است.آرش برهانی مهاجم استقلال شب پس از بازی سر از پا نمی شناخت. دوستان او از جمله چند بازیکن استقلال با آرش در محلی حضور داشتند وبحث بر سر آن بود که دایی الان چه حالی دارد. برهانی رشته کلام را به دست گرفته ومی گوید می دانم علی آقا الان خیلی ناراحت است. می خواهم زنگ بزنم واز دلش در بیاورم!همه می گویند جرات این کار را نداری و...
آرش شماره ای را می گیرد وگوشی را در حالت اسپیکر قرار می دهد. از آن سوی خط صدای دایی به گوش می رسد. برق از چشم همه می پرد!آرش شروع می کند«سلام علی آقا-سلام آرش جان-علی آقا می دانم قواعد فوتبال حرفه ای را بهتر از من می شناسی اما با شناختی که از تعصب شما دارم مطمئنم شب سختی خواهید داشت.زنگ زدم بابت اینکه به شما گل زده ام عذر خواهی کنم. البته مقصر مدافعانتان بودند. این چه یارگیری بود که کرده بودند؟»دایی با صدایی گرفته پاسخ می دهد«حالا ما یک دربی را باختیم. قرار نیست تو یک الف بچه به من اصول مربیگری را یاد بدهی. حداقلش اینه که من آقای گل جهانم. ببخشید به قولی مثل تو چند تا مربی را با گل نزدنم بیچاره نکردم که!»

آرش هم در کری خوانی کم نمی آورد.چشمان اطرافیان او داشت از حدقه در می آمد«نه علی آقا. بحث یک دربی نیست. برو تاریخ را مرور کن. بعداز ۲۰سال پرسپولیس در یک فصل دو بار دربی را باخته آن هم با مربیگری تو که ادعا داری آقای گل جهانی. فکر کنم یادت رفته که بازی رفت کاپیتان فرهاد کاری کرد که کاپیتان شیث را فرستادی پلی استیشن بازی کند!این داستان شعار آی بدو آی بدو که یادت هست.من هم اگر گل نمی زنم اما رکورد ۱۰باخت را در یک فصل به نام خودم ثبت نکرده ام!من مربیانم را بیچاره کرده ام اما تو پرسپولیس وهوادارانش را بیچاره کرده ای»بحث بالا می گیرد اما در ادامه طرفین به آشتی وآرامش می رسند وبا آرزوی موفقیت برای همدیگر از هم خداحافظی می کنند. هیچکس تصور نمی کرد آرش چنین کاری کند واگر با گوش های خود نمی شنیدند باور نمی کردند.
چند روز بعد ماجرا لو رفت. کسی که آرش با او تماس گرفته بود کسی نبود جز سامان گوران. همان بازیگری که در برنامه نوروزی خنده بازار ادای عادل فردوسی پور را در می آورد.خودش می گوید یک بار بادامکی را در اتوبان دیدم به او زنگ زدم وبا صدای دایی از او پرسیدم کجاست که جای دیگری را گفت. گفتم تو که فلان اتوبان هستی. سریع بیا باشگاه تا تکلیفت را روشن کنم والبته بعد که خودم را معرفی کردم کلی خندیدیم. آرش هم که با گوران رفیق است از این هنر او برای سرکار گذاشتن دوستانش نهایت بهره را برد!

 کری تلفنی دایی وبرهانی


:: موضوعات مرتبط: فوتبال، باشگاه استقلال
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۹۰/۰۱/۲۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
چاپ مطلب ارسال مطلب نظرات خوانندگان

دروازه‌بان تیم فوتبال استیل آذین گفت: به محض رفتن به خانه عکس‌های دایی را از روی دیوار می‌کَنم.
سوشا مکانی پس از باخت ۲ بر یک مقابل پرسپولیس و جنجال‌های پس از آن گفت: تاکنون دایی اسطوره و الگوی من در فوتبال بود و او را دوست داشتم اما از حالا به بعد نیست. عکس‌های دایی را روی دیوار اتاقم چسبانده بودم، اما به محض رفتن به خانه عکس او را از روی دیوار می‌کَنم.
وی ادامه داد: من کاری نکردم و حرفی نزدم که این همه توهین بشنوم. برای گذشته خودم پشیمانم. این پیروزی مبارک تیم مردمی پرسپولیس و مربی مردمی و کاپیتان با شخصیت آن باشد. اگر بردن اینطور است و اگر توهین کردن و تهمت زدن اینطور است مبارک آنها باشد.

مکانی: عکس‌های دایی را پاره می‌کنم


:: موضوعات مرتبط: فوتبال
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۹۰/۰۱/۲۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
ابجايي 243700 نفر از طريق ناوگان ريلي راه آهن لرستان

مهندس عبدالکريم درويش زاده  از جابجايي 243700 نفر مسافر از طريق ناوگان ريلي راه آهن لرستان خبرداد. مدير کل راه آهن لرستان گفت : کار جابجايي اين تعداد مسافر  از طريق 8 قطار مسافر بري و 6 قطار محلي به صورت رفت و برگشت انجام  گرفته  است. وي با بيان اينکه کميته نوروز ي راه آهن لرستان  فعاليت هاي خود را از بيست و پنجم اسفند ماه آغاز و تا شانزدهم فروردين 90 ادامه داد، افزود اغلب ميهمانان نوروزي راهيان نور امسال از استانهاي تهران ،قم ،مرکزي ،خراسان رضوي ،مازندران ،اردبيل ،زنجان ،قزوين ،همدان ،سمنان ،خراسان شمالي و يزد بودند که جهت  بازديد از مناطق عملياتي جنوب ،جاذبه هاي گردشگري ،آثار تاريخي و اماکن مذهبي به خوزستان سفر کردند .وي افزايش تعداد قطارها ،سرويس دهي بيشتر ،اختصاص کوپه هاي خانوادگي ،کنترل نظارت ستادي ،راه اندازي کوپه ويژه خواهران و آماده سازي نماز خانه ها را از جمله اقدامات مثبت کميته نوروزي اداره کل راه آهن لرستان  برشمرد .:: موضوعات مرتبط: راه آهن در اندیمشک
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۹۰/۰۱/۲۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

عباس کله جویی رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری اندیمشک در گفتگو با سایت اندیمشک نیوز با بیان اینکه امسال در ایام نوروز اندیمشک میزبان بیش از ۴/۳ میلیون مسافر نوروزی و کاروانهای راهیان نور بوده، که این تعداد مسافر  ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی در ادامه افزود که این اداره جهت رفاه و سرگرمی  مسافرین نوروزی  اقدام به بر پایی نمایشگاه صنایع دستی،نمایشگاه محصولات فرهنگی،پارک نجوم،توزیع غذا های محلی،برپایی سیاه چادر و نمایش زندگی عشایری،نمایشگاه فرهنگی قرار بی قراران دوکوهه و علمدار دوکوهه نموده است. :: موضوعات مرتبط: اندیمشک شناسی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۱/۲۴ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

 

خروج سه واگن باری از ریل در راه آهن لرستان

 

21/01/90در پي خروج 3 واگن باري از خط در بلاک هاي شهبازان و تله زنگ محور ريلي جنوب مسدود شد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر از خرم آباد، در اطلاعیه راه آهن جمهوری اسلامی ایران آمده است: در پی خروج سه واگن باری از خط در ساعت 7 و پنج دقیقه صبح امروز در محدوده راه آهن لرستان، حدفاصل ایستگاه‌های شهبازان و تله زنگ، به دلیل ضرورت عملیات آزادسازی خط در محور مذکور، حرکت کلیه قطارهای مسافری اعزامی به مقاصد مختلف محور تهران - جنوب و بالعکس امروز یکشنبه 21 فروردین ماه لغو می شود.

راه آهن جمهوری اسلامی تاکید کرده است: مسافران قطارهای مذکور از این تاریخ حداکثر ظرف مدت یکماه می‌توانند با مراجعه به مراکز فروش بلیت در سراسر کشور نسبت به اخذ وجه بلیت خود اقدام کنند.

روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی در این اطلاعیه با تاکید بر اینکه اعضای کمیسیون سوانح و ماموران فنی راه آهن لرستان در حال تلاش برای بازگشایی مسیر هستند عنوان کرد: علت وقوع سانحه از سوی کمیسیون عالی سوانح راه آهن در حال بررسی است و نتایج آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

 مطابق اطلاعات کسب شده توسط خبرنگار مهر از ناحیه راه آهن لرستان محل خروج واگنهای باری یاد شده در محدوده جغرافیایی استان خوزستان و در کیلومتر 590 قرار دارد.

یک مقام محلی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اعزام گروه سوانح راه آهن لرستان به محل حادثه بیان داشت: همه امکانات و تجهیزات این اداره کل برای بازگشایی خط به کار گرفته شده است.

وی با اشاره به قرارگیری محل وقوع حادثه در حد فاصل ایستگاه تله زنگ و شهبازان عنوان کرد: با توجه به تخصصی بودن فعالیت در زمینه بازگشایی خطوط راه آهن امکان کمک گرفتن از فرمانداریهای منطقه وجود ندارد.

این مقام محلی با تاکید بر لغو کلیه قطارهای تهران - جنوب و بالعکس بیان داشت: همچنین کلیه سفرهای قطارهای محلی دورود - اندیمشک نیز طی امروز لغو شده اند.

وی با اشاره به وقوع حادثه در یک محل کوهستانی عنوان کرد: با توجه به صعب العبور بودن منطقه و پرتگاههایی که وجود دارد عملیات بازگشایی خط تا کنون به طول انجامیده است.

همچنین مطابق اطلاعات خبرنگار مهر علاوه بر جرثقیل 120 تنی اداره کل راه آهن لرستان یک عدد جرثقیل دیگر از مرکز برای کمک به بازگشایی خط ریلی تهران - جنوب به محل اعزام شده است.

فرماندار شهرستان دورود نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: محل وقوع حادثه ریلی رخ داده در ایستگاه شهبازان خارج از محدوده استان لرستان و در حوزه جغرافیایی خوزستان است.

نصرت الله رشنو تصریح کرد: تا کنون درخواست کمکی از ستاد حوادث غیرمترقبه فرمانداری دورود برای کمک به بازگشایی خط از سوی راه آهن لرستان اعلام نشده است.

 مطابق برخی آمارها در حال حاضر حدود 195 کیلومتر راه آهن در خاک لرستان قرار دارد که از این مقدار قریب به 105 کیلومتر یعنی تعداد 7 ایستگاه (از ایستگاه دورود تا ایستگاه تنگ پنج منطقه پاپی) تحت مدیریت اندیمشک است و حدود 90 کیلومتر یعنی تعداد 6 ایستگاه (از دورود تا ایستگاه نورآباد) تحت مدیریت اراک قرار دارد.

با این اوصاف هم اکنون 13 ایستگاه راه آهن در خاک لرستان قرار دارد اما اداره کل راه آهن لرستان از ابتدای احداث راه آهن در استان خوزستان مستقر شده است.:: موضوعات مرتبط: راه آهن در اندیمشک
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۱/۲۴ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
 
 
                                             آب‌های خوزستان 8 قربانی گرفت
 
روز گذشته در حالی که مردم خوزستان با حضور در دامن طبیعت سیزده بدر را جشن می‌گرفتند 8 نفر از کودکان و نوجوانان در آب‌های رودخانه‌ها جان باختند.
آفتاب: در حالی که مردم به مناسبت سیزده‌بدر به دامان طبیعت پناه بردند، 8 کودک و نوجوان به علت عدم آشنایی با فن شنا در آب‌های استان خوزستان غرق شدند. 

بر اساس این گزارش؛ در روز سیزدهم فروردین‌ماه امسال یک نفر در آب‌های بهمنشیر آبادان، 2 نفر در آب‌های اندیمشک، یک نفر در آبهای باغ‌ملک، دونفر در آبهای شوشتر و یک نفر در آبهای هندیجان غرق شدند و جسد یک تبعه افغان به نام ابراهیم که در مورخ 11 فروردین امسال در هندیجان غرق شده بود روز گذشته پیدا شد.
 


:: موضوعات مرتبط: اندیمشک شناسی، عمومی
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۳۹۰/۰۱/۱۴ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
                                              موشک  کـــــــــــــــــروز
 
موشک کروز از نوع تاماهاک بی جی ام-۱۰۹

سامانه کروز(به انگلیسی: Cruise missile) نوعی هواگرد بی‌سرنشین هدایت شونده است که مسیر آن تا رسیدن به هدف قابل تغییر و هدایت است. در اغلب سامانه‌های کروز از نوعی موتور جت استفاده می‌شود و به همین دلیل معمولا از اصطلاح «موشک» برای آن استفاده نمی‌شود.

موشک‌های کروز می‌توانند تا ۴۵۰ کیلوگرم مواد منفجره حمل کنند.

هدایت سامانه‌های کروز امروزی توسط رایانه‌ای که در آن‌ها قراردارد انجام می‌شود. در این رایانه‌ها مدلی از زمین و پستی و بلندی‌های آن تا هدف وجود دارد و موشک کروز با استفاده از سامانهٔ موقعیت‌یاب ماهواره‌ای (مانند جی‌پی‌اس) و با حرکت در نزدیکی زمین و تغییر مکرر ارتفاع و مسیر خود به هدف می‌رسد. موشک تاماهاوک از پیشرفته ترین نوع کروز می‌باشد. سامانه موقعیت یاب این موشک برخلاف اکثر موشکهای کروز جی‌پی‌اس) نیست بلکه از نوعی سیستم موقعیت یاب مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می‌کند.

ردیابی و انهدام موشک‌های کروز با کلاهک اتمی به دلیل پرواز نزدیک به زمین برای سیستم‌های ردیاب و رادار مشکل است و به این دلیل جزو سلاح‌های هسته‌ای استراتژیک محسوب می‌شوند.

موشک کروز برای مخفی ماندن از دید سیستم‌های راداری دارای دوخصوصیت است. ۱-سطح مقطع راداری کمی دارد که ردیابی آن را برای سیستم‌های ضدموشکی راداری مشکل می‌کند. ۲-به خاطر استفاده از موتور توربوفن، حرارت کمی تابش می‌کند و در نتیجه امکان قفل حرارتی روی آن نیز کم است.

موشک‌های کروز بسته به شیوهٔ پرتاب به سه دسته تقسیم می‌شوند:

سامانه‌هایی که از زیردریایی پرتاب می‌شوند دریاپایه و موشک‌هایی که از ناوها پرتاب می‌شوند ناوپرتاب نامیده می‌شوند:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر، علمی
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳۹۰/۰۱/۱۲ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

 

اس اس رفت و برگشت

 

استقلـال [1] - [0] پرسپولیس/ بازگشت رویایی آرش آقای گل:: موضوعات مرتبط: فوتبال، باشگاه استقلال
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳۹۰/۰۱/۱۲ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

 

     آفرین بربهترین و پرافتخارترین تیم ایران و آسیا استقلال ایران!چاپ مطلب ارسال مطلب نظرات خوانندگان

به گزارش خبرگزاری فارس، هفته بیست و هشتم لیگ برتر با دیدار دو تیم پرسپولیس و استقلال از ساعت ۱۷:۰۵ و در حضور حدود ۶۵ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی آغاز شد که این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال خاتمه یافت.
در دقیقه ۱۱ ضربه ایستگاهی فشنگچی را محمدی دروازه‌بان استقلال دفع کرد.
در ۱۵ دقیقه اول مسابقه پرسپولیس حملات بیشتری را بر روی دروازه استقلال انجام داد.
در ادامه بازی آرام و کند دنبال شد. توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود و دو تیم موقعیت گلی بر روی دروازه‌ها نداشتند.
در دقیقه ۳۱ بازیکنان پرسپولیس توپ را چند مرتبه بر روی دروازه استقلال ارسال کردند و در نهایت شوت بادامکی با برخورد به مدافعین استقلال راهی کرنر شد.
تا دقیقه ۳۱ پرسپولیس صاحب دو موقعیت خطرناک شد و استقلال موقعیتی نداشت.
در دقیقه ۳۷ سانتر آشوبی روی دروازه پرسپولیس با ضربه سر هوار ملا محمد توام شد و استقلال یک کرنر به دست آورد.یک دقیقه بعد آرش برهانی در محوطه جریمه پرسپولیس دومین کرنر تیمش را به دست آورد.
در دقیقه ۴۱ ضربه ایستگاهی ایمان مبعلی را رحمان احمدی؛ دروازه‌بان پرسپولیس دفع کرد.
در دقیقه ۴۳ مهدی امیر آبادی توپ را از جناح چپ سانتر کرد و آرش برهانی با ضربه سر گل اول این بازی سرد را به ثمر رساند.
در دقیقه ۴۵+۱ پرسپولیس پشت محوطه جریمه استقلال صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که ضربه زارع با اختلاف کمی از کنار دروازه به اوت رفت.
در دقیقه ۴۸ غلامرضا رضایی دروازه‌بان استقلال را هم دریبل کرد اما دو متر جلوتر در محوطه جریمه نتوانست درواز‌ه بدون دروازه‌بان استقلال را باز کند.
در دقیقه ۵۷ هادی نوروزی برای پرسپولیس گلزنی کرد که این گل در موقعیت آفساید به ثمر رسید.
در دقیقه ۵۹ شوت غلامرضا رضایی از داخل محوطه جریمه با اختلاف کمی به اوت رفت. این پنجمین موقعیت گلزنی پرسپولیس در این دیدار بود. استقلال تا این دقیقه فقط یک موقعیت گلزنی داشت که در نیمه اول آرش برهانی آن را به گل تبدیل کرد.
در دقیقه ۶۴ شوت کم اثر فرهاد مجیدی را رحمان احمدی دروازه‌بان پرسپولیس به راحتی مهار کرد.
در دقیقه ۶۵ ضربه فشنگچی را محمد محمدی دروازه‌بان استقلال به کرنر فرستاد که ضربه کرنر را فشنگچی بد زد و استقلال صاحب یک ضد حمله شد.
در دقیقه ۷۲ غلامرضا رضایی پابه توپ وارد محوطه جریمه استقلال شد و با تکل محمد محمدی سرنگون شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت. بازیکنان پرسپولیس و علی دایی به شدت در این صحنه به داور معترض بودند. تصاویر تلویزیونی هم نشان می‌داد این صحنه پنالتی بود.
در دقیقه ۷۷ بازیکنان پرسپولیس روی فرهاد مجیدی مرتکب خطا شدند اما محسن ترکی اعتقادی هم به این خطا نداشت.در این دقایق ترکی قضاوت خوبی را به نمایش نگذاشت.
در دقیقه ۸۳ شوت وحید هاشمیان از داخل محوطه جریمه با اختلاف کمی از روی تیرک افقی به اوت رفت.
در دقیقه ۸۵ اشپتیم آرفی از داخل محوطه شش قدم استقلال توپ را به بیرون زد.این هفتمین موقعیت گل پرسپولیس در این مسابقه بود که بازیکنان از دست دادند.
به این ترتیب استقلال با تک موقعیت گل خود در این مسابقه یک بر صفر پرسپولیس را شکست داد تا برای اولین مرتبه در تاریخ دربی یک تیم دو دیدار را پشت سرهم یک بر صفر پبروز شود.
اکنون استقلال۵۲ امتیازی شد و همچنان سوم است و پرسپولیس ۴۴ امتیازی همچنان در رده پنجم جدول باقی‌ ماند.
محسن ترکی داور مسابقه در دقیقه ۱۰ به امیر حسین صادقی و در دقیقه ۷۰ مهدی امیرآبادی از استقلال و در دقیقه ۵۷ به حسین بادامکی از پرسپولیس کارت زرد نشان داد.
بهتاش فریبا؛ مربی استقلال در دقیقه ۸۳ از روی نیمکت این تیم اخراج شد.
ترکیب پرسپولیس:
رحمان احمدی، سپهر حیدری، علیرضا نورمحمدی، حمید علی عسگر، سامان آقازمانی، حسین بادامکی، مازیار زارع، محمد نوری( از دقیقه ۷۴ وحید هاشمیان)، هادی نوروزی، غلامرضا رضایی و امیر حسین فشنگچی( از دقیقه ۸۵ شپتیم آرفی)
سرمربی: علی دایی
ترکیب استقلال:
محمد محمدی، حنیف عمران زاده، امیر حسین صادقی، پژمان منتظری، مهدی امیرآبادی، فرزاد آشوبی، کیانوش رحمتی، ایمان مبعلی، هوار ملا محمد( از دقیقه ۶۷ اسماعیل شریفات)، فرهاد مجیدی( از دقیقه ۸۷ هادی شکوری)، آرش برهانی( از دقیقه ۸۴ سید مهدی سیدصالحی)
سرمربی: پرویز مظلومی

استقلال رفت وبرگشت پرسپولیس را برد


:: موضوعات مرتبط: فوتبال، باشگاه استقلال
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳۹۰/۰۱/۱۲ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
چاپ مطلب ارسال مطلب نظرات خوانندگان

نیمه دوم شهرآورد هفتاد با حاشیه‌ها و درگیری‌هایی همراه بود.
در نیمه دوم بازی با حاشیه‌هایی همراه بود.
* در این نیمه محمدی با فشنگچی برخوردی داشت که به اعتقاد پرسپولیسی‌ها پنالتی بود.
* هواداران استقلال به شعار دادن علیه دایی پرداختند و می‌گفتند: "دایی حیا کن پرسپولیس رو رها کن" ، اما او هیچ‌عکس‌العملی نشان نداد.
* چند نارنجک از سوی پرسپولیسی‌ها رها شد که صدای مهیبی داشت.
* در میانه‌ی بازی فرهادمجیدی بر روی زمین افتاد و علی دایی از روی نیمکت بلند شد و عکس‌العمل شدیدی نشان داد و گفت: "پاشو".اما سریعا خودش را کنترل کرد. تماشاچیان استقلال نیز به این صحنه واکنش نشان دادند.
* خروج مجیدی از زمین به دلیل مصدومیت باعث فحاشی استقلالی‌ها علیه پرسپولیسی‌ها شد.
* صادقی بر سر مدافعان تیمش به دلیل خوب عمل نکردنشان فریاد زد.
* در آخر بازی مظلومی مورد تشویق هواداران استقلال قرار گرفت.
* در دقایق آخر بازی محمود فکری به علت فشاری که پرسپولیس روی دروازه استقلال ایجاد کرده بود شکوری را فرا خواند تا او را وارد زمین کند.
* فکری چند لحظه‌ای کنار زمین ایستاد و با جنب و جوش عجیبی بازیکنان استقلال را راهنمایی می‌کرد.
* مازیار زارع با بازیکنان استقلالی درگیری کوچکی داشت.
* در پایان بازی از سوی تماشاگران باز هم نارنجک‌هایی به داخل زمین فرستاده شد و پس‌ از سوت پایان بازی چند تماشاگر وارد زمین شدند.

حاشیه‌های دیدار استقلال و پرسپولیس


:: موضوعات مرتبط: فوتبال
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳۹۰/۰۱/۱۲ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی


:: موضوعات مرتبط: عمومی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳۹۰/۰۱/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

به گزارش سایت اندیمشک نیوز فریدون حسنوند نماینده ی مردم شریف اندیمشک در مجلس شورای اسلامی در گردهمایی بزرگ بانوان پشتوانه توسعه پایدار بیان نمود ما در سال ابتدای سال ۹۰ تا کنون دو همایش بزرگ برگزار کرده ایم که عمدتا در مسیر پیام مقام معظم رهبری بودند و امروز هم سومین همایش تحت عنوان” بانوان پشتوانه توسعه پایدار”را داریم ،که این به معنای به رسمیت شناختن توان بسیار بالای بانوان در یک کشور است.مقم معظم رهبری هر سال را به یک نام نام گذاری می نمایند که اگر توجه کنید همه ی این پیام ها سلسله وار برای پیشرفت کشور است . امسال را که نام جهاد اقتصادی نام گذاری نموده اند ،که در اینجا جهاد به معنای تلاش مضاعف است . کشور ما باید با این جهاد اقتصادی ،،که قرار است ایران اسلامی را با همت این مردم و تلاش چندین برابر مسئولین به بالاترین رتبه ها برساند،،بعنوان یک الگو برای کشور های منطقه باشد.

اگر امروز می بینید که در کشور های منطقه موج آزادی خواهی به راه افتاده است مطمئن باشید که از انقلاب اسلامی الگو گرفته اند .چه دشمان ما بپذیرند و چه نپذیرند این موج آزادی خواهی از انقلاب اسلامی سال ۵۷ الگو گرفته است.

اکنون باید کشور های منطقه ازانقلاب ایران الگوی حکومت داری یگیرند پس باید با جهاد اقتصادی هرچه سریعتر زیر ساخت های کشور ساخته شود و کشور تبدیل به یک حکومت توانمند در همه زمینه ها باشد تا آن را به کشور های دیگر صادر کند.

وی در ادامه می افزاید در چند سال گذشته که ما شعار اندیمشک ۹۰ را اعلام کردیم به این معنا بود که در اندیمشک باید در سال ۹۰ تمام زیر ساخت های آن برای پیشرفت فراهم شود تا سکویپرتابی برای رسیدن به افتخار باشد. و من در اینجا در حضور شما خواهران عزیز اعلام می کنم که اندیمشک در بودجه ۹۰ هرچه را که خواسته است را به دست آورده است و در هیچ سالی اندیمشک چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب همچین بودجه ای را به چشم خود ندیده است. اگر به کتاب بودجه مراجعه کنید می بینید که در تمام حوزه ها اندیمشک دارای ردیف بودجه می باشد.

 ،همین چند سال پیش بود که می گفتند راه آهن لرستان باید به شهرستان درود انتقال یابد ،نه تنها راه آهن نرفت بلکه اندیمشک در سال ۹۰ صاحب ادره کل راه آهن اندیمشک خواهد شد .به عنوان مثال در حوزه راه آهن ما در ردیف بودجه شاهد پروژه های مهمی هستیم مانند:

۱-راه آهن اندیمشک-خرم آباد-.درود

۲-دو خطه شدن راه آهن اندیمشک-اهواز

۳-راه آهن اندیمشک-ایلام

۴-کمر بندی راه آهن اندیمشک

با بهره برداری از کمربندی راه آهن که خط راه آهن از دو کوهه به مقبره شهدای گمنام و از آنجا وارد ایستگاه می شود که در مسیر قبلی ریل راه آهن یک بلوار ۶۰ متری درمرکز شهر احداث خواهد گردید.

وی در ادامه مبحث بودجه سال ۹۰ افزود :ما در این سال شاهد آغاز به کار پروژه های مهمی همچون نیروگاه دوم دز ،پالیشکاه نفت ،پتروشیمی ،کارخانه فولاد اندیمشک ،کارخانه روغن سازی اندیمشک ،نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک و احداث شهرک معدنی اندیمشک خواهیم بود.

فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی در ادامه گردهمایی بزرگ بانوان پشتوانه توسعه پایدار افزود که عده ای از روی غرض می گویند که حسنوند می خواهد آرزوهایش را در اندیمشک پیاده کند!من با صدای بلند می گویم بله حسنوند می خواهد در اندیمشک آرزوهای خود را محقق کند اما آرزوهای حسنوند چه هستند؟حسنوند آرزوی اندیمشکی آباد ،سربلند و پیشرفته در همه زمینه های علمی ،فرهنگی ،سیاسی،ورزشی و اقتصادی را دارد.

اندیمشک خانه من است و خانواده ی من همه ی مردم اندیمشک هستند من در حضور شما خواهران گرامی می گویم برادری که برای پست و مقام از ما قهر می کند دست خدا پشت و پناه ش باشد.خاک بر سر انسانی که برای پست و اشتغال بعضی اقوامش قهر می کند. من به کمک فرماندار شهر با مسئولین بی لیاقت برخورد خواهم کردو کسانی که لیاقت دارند ،حتی اگر هم فکر ما نباشند،باید مسئولیت بگیرند و ما بها تمام وجود از آنها حمایت می کنیم.

وی در ادامه افزود که خدا وکیلی باید نماینده مجلس را با سر کار بردن فرزندان اقوام مورد سنجش قرار داد یا نماینده را باید با نظارتی که بر امور کشوردارد مورد سنجش قرار داد. نماینده شهر باید به دنبال تدوین برنامه های کلان کشور باشد نماینده باید به مسائل پیرامون کشور نظارت داشته باشد.

وی در پایان همایش بانوان پشتوانه توسعه پایدار بیان کرد باید تمام غیر بومی ها از شهرستان بروند .معنی ندارد که وقتی ما تعدا زیادی جوان بیکار داریم، و کسانی از جاهای دیگر آمده و شغل های جوانان اندیمشکی را اشغال کنند. من به فرماندار محترم و رئیس اداره کار گفته ام که به طور جد پیگیر این مسئله باشند و در کوتاه ترین مدت به آن رسیدگی کنند.:: موضوعات مرتبط: اندیمشک شناسی، عمومی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳۹۰/۰۱/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

به گزارش سایت اندیمشک نیوز فریدون حسنوند نماینده محترم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی در همایش سازندگی و وحدت ،با بیان اینکه این همایش نمادی از وحدت طوایف ،اقشار و تیره های اندیمشک است اعلام کرد به امید خدا هر سال به عظمت این همایش افزوده می شود ،اعتقاد ما بر این است که هر جا وحدت است خدا هست و دست خدا، و هر جا تفرقه است دست شیطان در کار است و اینها از احادیث و روایات بر خاسته اند.

وی در ادامه بیان می کند اگر به انگشتان یک دست نگاه کنیم هر انگشت دارای شکل و ویژگی خاصی است وهر کدام برای انجام کاری  خلق شده اند.،طوایف اندیمشک اگر در کنار هم باشند می توانند کارهای بزرگی انجام دهند.

وی در ادامه بر نقش بزرگان شهر تاکید داشتند و افزودند نقش بزرگان این است که تجربیات خود را به نسل جوان انتقال دهند. هم بنده حقیر و دیگر مسئولین با کمال میل از ارشادها و تذکرات بزرگان استقبال می کنیم.خدا را شاکر و سپاس گزارم که در شهری زندگی می کنم که طوایف و تیره های مختلفی زندگی می کنند،با هم و در کنار هم سرباز انقلاب هستند و در کنار رهبری نظام حرکت می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در همایش وحدت و سازندگی بر همبستگی و وحدت مردم اندیمشک تاکید داشتند واین اجتماع وحدت آفرین، اولین اجتماع در کل کشور است که به پیام مقام معظم رهبری مبنی بر جهاد اقتصادی لبیک گفته اند.

چگونه است که در زمان جنگ و آن همه فشار،رهبر فقید انقلاب اعلام جهاد نکردند،اما چه اتفاقی افتاده که مقام معظم رهبری اعلام جهاد اقتصادی نموده اند!؟،پس بر همه ما از پیر و جوان گرفته تا زن و.مرد هم از لحاظ شرعی و هم معنوی و هم حکومتی تلاش کنیم .وی در ادامه از همه خواستند که از مسائل حاشیه ای پرهیز نموده تا این جهاد را در کوتاه ترین زمان انجام دهیم .مردم اندیمشک با توجه به اینکه در ۸سال دفاع مقدس پیش قراول دفاع مقدس بوده اند،الان نیز پیش قراول جهاد اقتصادی خواهند بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در همایش وحدت و سازندگی بیان نمود که من در چند سال پیش شعار اندیمشک ۹۰ ر زیاد به کار برده ام و مردم نیز این جمله را زیاد شنیده اند.

من فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک خدمتگذار مردم هستم و می خواهم در اینجا بگویم که آن شعار تحقق یافته است و مردم اندیمشک با عدل و انصاف قضاوت خواهند نمود ،به امید خدا بعد از تعطیلات نوروز بودجه سال ۹۰ در صحن مجلس به بحث و تصویب خواهد رسید و به تائید شورای نگهبان خواهد رسید. وی در ادامه افزود که تمامی مصوبات سه سفر ریاست جمهوری در بودجه سال ۹۰ لحاظ خواهد شد و در این بودجه اندیمشک به آنچه انتظار دارد خواهد رسید.

اگر بودجه شهرهای استان خوزستان را مطالعه کنید می بینید که بودجه شهرستان اندیمشک از همه شهرهای استان بیشتر است.نگاه دولت به اندیمشک یک نگاه اشتغال زا می باشد

وی در ادامه افزودهر مسئولی که در اندیمشک  نوکری مردم را بلد نیست باید برود.من نوکر مردم هستم من برای پیشبرد شهرستان اندیمشک با هیچ کس تعارف ندارم و با کمک فرماندار ،مسئولانی که نمی توانند نوکری مردم را بکنند بیرون می کنیم چون مردم این شهر واقعا مظلوند.

وی در بخش پایانی این همایش گفت ما نیاز به کمک شما داریم ،نیاز به تذکر شما داریم ،ما فرزند شما هستیم ،اگر به ما تذکر بدهید قطعا خود را اصلاح خواهیم نمود .اکنون شهرستان اندیمشک در بهترین شرایط خود قرار دارند ،بروید موقعیت اندیمشک را از زبان مردم شهرهای دیگر بشنوید ما هنوز بیش از ۴۰ تا ۵۰ درصد از توانایی های خود را برای مردم اندیمشک به کار نگرفته ایم امسال ،سال برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی است،کمک کنید فضای شهر آرام باشد،فضای با محبتی باشد.هر کس وارد انتخابات شود برادر من است و مردم با شعور و آگاه اندیمشک به هر کس که رای بیاورد کمک خواهند نمود.:: موضوعات مرتبط: اندیمشک شناسی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳۹۰/۰۱/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی


اختراع قفل خودکار سوزن هاي دستي در اداره کل راه آهن لرستان

آقاي طافي لطفاً بيو گرافي خود را بيان نمائيد؟
نام و نام خانودگي :نور مراد طافي
 متولد :1337
تحصيلات :ديپلم برق صنعتي
کارمند :اداره ناوگان مسئول پست بازديد انديمشک (7094)
مدت اشتغال در راه آهن :  28 سال 
ايده ساخت قفل خودکار سوزن هاي دستي چطور به وجود آمد؟
در راه آهن ايران علي الخصوص  در خطوط فرعي و مانوري ،سوزن ها به وسيله دست و نيروي انساني  با جا به جا کردن اهرم همراه با وزنه اي حدوداً40 کيلو يي تعويض مي شوند و بدين ترتيب قطار از خطي به خط ديگر تغيير مسير مي دهد .تيغه هاي سوزن به شکلي طراحي شده اند که در بعضي مواقع ،در زمان عبور چرخ واگن و يا لکوموتيو روي تيغه سوزن به حالت لرزشي يا به زبان عامه شلاقي شده و تيغه سوزن به حالت نيمه باز در مي آيد و باعث خروج چرخ واگن يا لکوموتيو از روي سوزن مي شود و خسارت سنگيني به مجموعه خطوط و تيغه هاي سوزن و گاهاً به واگن وارد مي کند .و اين امر باعث شد به فکر طراحي چنين  دستگاهي بيافتم.
آقاي طافي لطفاًبفرمائيد اين دستگاه چه کاري را انجام مي دهد و داراي چه مزايايي نسبت به دستگاه هاي غير خودکار است ؟
اين قفل در زمان جابجايي دستگيره اهرم سوزن با چسبيدن هر کدام از تيغه ها ي سوزن به ريل جانبي قفل سوزن بصورت اتوماتيک عمل نموده و تيغه را در زماني کمتر از يک ثانيه با ريل جانبي قفل مي نمايد که اين امر از مزيتهاي بسيار مثبت اين دستگاه براي عمليات مانوري  بوده در حالي که اين عمليات در قفل هاي دستي 10تا15 دقيقه به طول مي انجامد .
از جمله مزاياي اين دستگاه مي توان به:
1- سرعت در تعويض سوزن ها
2- عدم نياز به وزنه سنگين حتي يک کيلو
3- قفل شدن پس از تعويض مسير به صورت خودکار و هم زمان
4- داشتن پيچ هاي تنظيم کننده جهت چسبندگي تيغه هاي سوزن به ريل به ميزان دلخواه تا کمتر از
 01/0 ميلي متر
5- نداشتن هيچ گونه لرزش در زير چرخ واگن
6- امکان توليد اين قفل به صورت انبوه و صنعتي با هزينه ي بسيار پايين و ناچيز در هر نقطه از کشور
7- سهولت استفاده از آن براي مانورچي جهت کار مانور به خاطر نداشتن وزنه و نيز صرفه جويي در وقت
8- کاهش احتمال دستکاري و يا خرابي: سيستم قفل کننده ي طرفين سوزن طوري طراحي شده است که از حوادث طبيعي و دستکاري افراد ناشي در امان بوده و به حد مطلوبي در زير بالاست و در قسمت زيرين تراورس در پوسته بسيار سخت و انعطاف پذيري جا سازي شده است و ضامن آزاد کردن قفل نيز روي بازوي تغيير دهنده سوزن قرار گرفته که فشاري معادل 100 گرم نياز دارد.
9-  قابل نصب بر روي کليه سوزن هاي دستي و برقي
10-مهمترين مزيت اين دستگاه کاهش صد در صدي سوانح ناشي از باز شدن تيغه سوزن مي باشد .
آيا از اين دستگاه در قمست خاصي از راه آهن استفاده شده است ؟
بله در گارمانوري ايستگاه انديمشک .
بايد اين مطلب را نيز اضافه کنم با انجام دادن نظر سنجي از 22 مانورچي درباره ي کارکرد اين دستگاه  خوشبختانه همگي اين افراد  از نظر راحتي کار و ايمني در  زمان استفاده از آن بسيار راضي بودند .
آقاي طافي در ادامه گفت: اين دستگاه در حال گذراندن مراحل ثبت اختراعات کشوري  مي باشد .

 حرف آخر: جا دارد از مديريت محترم اداره کل راه آهن لرستان جناب آقاي مهندس عبدالکريم درويش زاده که در اين راه مرا صادقانه حمايت کردند کمال تشکر را داشته باشم.

 :: موضوعات مرتبط: راه آهن در اندیمشک
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳۹۰/۰۱/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
بازديد وديدار نوروزي مدير کل از بخشهاي مختلف راه آهن لرستان

در آغازين روز سال نو و تعطيلات نوروز 1390جناب  مهندس عبدالکريم درويش زاده مدير کل راه آهن لرستان ، به همراه معاونين و جمعي از مسئولين و روساي ادارات از تمامي قسمتها و ادارات فني ايستگاه انديمشک بازديد کردند. در اين بازديد مهندس عبدالکريم درويش زاده ضمن  تبريک عيد سعيد نوروز  از  زحمات يک ساله کارکنان اين اداره کل تشکر کرد و آرزوي سالي خوش و با برکت همراه با سر بلندي براي اين عزيزان و خانواده هايشان  را از درگاه خداوند خواستار شد .:: موضوعات مرتبط: راه آهن در اندیمشک
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳۹۰/۰۱/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
 

                                         با آرزوی برد مقتدرانه استقلال در دربی۱۳۹۰

در شصت و نه دیدار گذشته دو تیم، ۲۱ پیروزی برای استقلال ۱۸  برد برای پرسپولیس بوده و  ۳۱ بازی به تساوی انجامیده است.

 نگاهی داریم به  حاشیه های جالب دیدارهای پرسپولیس و استقلال از گذشته های دور تاکنون ، البته به حاشیه های ۶۷ و ۶۸ را به صورت کامل اشاره کردیم :
اولین گلزن دربی: احمد منشی زاده (استقلال) در تاریخ ۳۱/۵/۴۸
اولین داور خارجی: بهادرخان (پاکستان) 
اولین مربی خارجی: راز کورایکوف (مربی یوگسلاو استقلال) در سال ۱۳۴۹ 
اولین کاپیتان ها: همایون بهزادی (پرسپولیس) و کامبیز جمالی (استقلال) 
بیشترین قضاوت: محمد صالحی با ۵ داوری 
جنجالی ترین بازی: استقلال ۲ – پرسپولیس ۲ (۳۰/۱۰/۱۳۷۳) 
بیشترین تماشاگر: استقلال ۱ – پرسپولیس صفر (۱۵/۷/۱۳۶۲ ) 
در این دیدار ۱۲۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی حاضر بودند. 
محمود خوردبین؛ رکورد دار حضور در دربی:
 محمود خوردبین سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس تهران همچنان با سابقه ترین فرد حاضر در جمع سرخابی ها از حیث حضور در شهرآورد پایتخت است .خردبین که سال هاست سرپرست تیم پرسپولیس است تا کنون چهل و هفت مرتبه طعم حضور دردربی را چه به عنوان سرپرست و چه به عنوان بازیکن چشیده است و از این لحاظ از مردان شاخص و با سابقه دربی به شمار می آید.
در دیدار ۷۰ خردبین برای چهل وهشتمین بار رو در روی استقلالی ها قرار می گیرد تا فاصله خودش را با سایر نفرات افزایش دهد.
بعد از خوردبین، علی پروین که در نزد هوادارن پرسپولیس از محبوبیت ویژه ای برخوردار است با چهل و چهار مرتبه حضور در دربی، رده دوم را به خود اختصاص داده است.
اولین اخراج در طول بازی های داربی به رضا وطنخواه تعلق دارد. بازیکن متعصب و جنگنده سرخپوشان پایتخت که در مقطعی مربیگری این تیم را هم بر عهده داشت.
از میان ستاره‌های پایدار پرسپولیس و استقلال، این تنها احمدرضا عابدزاده است که با حضوری طولانی مدت در ۱۴ داربی برای هر دو تیم، هیچگاه طعم شکست را نچشیده است. البته عابدزاده با پرسپولیس در حالی داربی ۵ اسفند ۷۹ را واگذار کرد که روی نیمکت تیمش شاهد گشوده شدن دروازه فنایی بود!
سریعترین گل این دیدار را علی سامره به ثمر رساند. این گل در همان دقیقه اول بازی به ثمر رسید.
کمترین تماشاگر: استقلال صفر – پرسپولیس صفر ۷/۱۱/۱۳۷۳ 
این دیدار به علت محرومیت هر دوم تیم در ورزشگاه آزادی بندرعباس و بدون 
تماشاگر برگزار گردید. 
بیشترین میزبانی: ورزشگاه آزادی 
پر سر و صدا ترین بازیکن: مهدی هاشمی نسب که در سال ۱۳۷۹ به مبلغ سنگین 
۱۵۰ میلیون تومان تیمش را ترک و به اردوی رقیب (استقلال) پیوست که این 
موضوع اصلاً خوشایند طرفداران تیم قرمز نبود. 
کوتاه از قرمز و آبی 
آلن ویتل انگلیسی اولین بازیکن خارجی باشگاه پرسپولیس که در سال ۱۳۵۶ به 
این تیم ملحق شد در دیدار برگشت پنجمین دوره لیگ تخت جمشید پرسپولیس را در 
برابر رقیب همراهی کرد تا اولین بازیکن خارجی دربی لقب بگیرد. 
عیسی ترائوره مهاجم اهل کشور مالی با ثبت تک گل پرسپولیس مقابل استقلال در 
بازی رفت لیگ ۱۳۸۲ (نتیجه ۲ بر ۱ به سود استقلال) لقب تنها گلزن خارجی دربی 
را از آن خود کرد. 
بیشترین مربیگری: 
علی پروین (پرسپولیس – ۲۲ بار) 
منصور پور حیدری (استقلال – ۱۸ بار) 
رازکو رایکوف ( استقلال – ۱۵ بار) 
آلن راجرز (پرسپولیس – ۷ بار) 
علی دانایی فرد (استقلال – ۵ بار) 
بهترین گلزن ها: 
صفر ایرانپاک (پرسپولیس – ۷ گل) 
حسین کلانی (پرسپولیس – ۶ گل) 
علی جباری (استقلال – ۵ گل) 
غلامحسین مظلومی (استقلال – ۵ گل) 
مهدی هاشمی نسب (پرسپولیس و استقلال – ۵ گل) 
بیشترین حضور: 
علی پروین (پرسپولیس) – ( ۲۰ بازی) 
افشین پیروانی (پرسپولیس) – ( ۱۸ بازی) 
علی جباری (استقلال) – (۱۷ بازی) 
کارو حق وردیان (استقلال) – (۱۷ بازی) 
کارگر جم – حجازی – زرین چه (استقلال) – (۱۶ بازی) 
بیشترین کاپیتانی: 
علی جباری (استقلال – ۱۰ بار) 
همایون بهزادی (پرسپولیس – ۷ بار) 
جواد زرینچه (استقلال – ۷ بار) 
علی پروین (پرسپولیس – ۷ بار) 
محمود فکری (استقلال –۷ بار) 
بازیکنانی که به هر دو باشگاه گل زده اند: 
مهدی هاشمی نسب (۴ گل به استقلال و ۱ گل به پرسپولیس) 
شاهرخ بیانی (۱ گل به استقلال و ۱ گل به پرسپولیس) 
غلامرضا فتح آبادی (۱ گل به استقلال و ۱ گل به پرسپولیس) 
برادران قرمز و آبی: 
در تاریخ این دو باشگاه شاهد حضور تعدادی از برادران فوتبالیست در قالب یکی از این تیم ها یا هر دو تیم بودیم که خصوصاً حضور دو برادر در دو تیم رقیب باعث افزایش کرکری و جذابیت بیشتر دربی می شده است. 
فریدون معینی (پرسپولیس) و مسعود معینی (استقلال) 
مرتضی فنونی زاده (پرسپولیس) و مهدی فنونی زاده (استقلال) 
شاهین و شاهرخ بیانی (استقلال) 
غلامحسین و پرویز مظلومی (استقلال) 
مهدی و هادی مهدوی کیا (پرسپولیس) 
فرهاد و فرزاد مجیدی (استقلال) 
عباس و مسعود مژدهی (استقلال) 
محمود و محمد بیاتی (استقلال) 
رضا و بیوک وطنخواه (پرسپولیس)
مهدی و مجتبی شیری (پرسپولیس)
حاشیه های خواندنی شهرآورد۶۷ تهران
سریال تساوی های استقلال و پرسپولیس با تساوی دربی ۶۷ پایتخت ادامه پیدا کرد تا ششمین بازی پیاپی دو تیم مساوی شود.اما این دیدار حاشیه های فراوانی به دنبال داشت که برخی از آن ها را می خوانید.
۹ نفر دستگیر شدند
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۹ تن در حاشیه بازی دو تیم فوتبال استقلال – پرسپولیس به جرم حمل موادمخدر، خرید و فروش بلیت غیرمجاز و درگیری خبر داد.
سردار رجب‌زاده گفت: ماموران پلیس در حاشیه بازی دو تیم فوتبال استقلال – پرسپولیس،‌ سه تن به جرم حمل موادمخدر، سه تن به جرم خرید و فروش غیرمجاز بلیت و سه تن را نیز به جرم نزاع و درگیری دستگیر کردند.


:: موضوعات مرتبط: فوتبال، باشگاه استقلال
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۹۰/۰۱/۰۸ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

نامجو مطلق: مجيدي و نوري تاثيرگذارترين بازيكنان شهرآورد خواهند بود

هافبک سابق تيم فوتبال استقلال تهران درخصوص تاثير گذارترين بازيکنان هفتادمين شهرآورد پايتخت گفت: فرهاد مجيدي از استقلال و محمد نوري از پرسپوليس کليدي ترين بازيکنان اين بازي هستند.


     مجيد نامجو مطلق گفت: به طور يقين اگر اين 2 بازيکن در شرايط ايده آل باشند مي توانند نتيجه اين ديدار را به سود تيم خود تغيير دهند.
وي ادامه داد: شهرآورد پايتخت با توجه به حساسيت بالايي که اين بازي براي طرفداران هر 2 تيم دارد هميشه سخت بوده است از اين رو بازيکناني که از ابتدا وارد زمين مي شوند کار دشواري دارند.
هافبک سابق تيم استقلال تهران تصريح کرد: البته هفتادمين نبرد اين 2 تيم به دليل شرايط ويژه آنها در جدول رده بندي رقابت هاي ليگ برتر سخت تر از بازي هاي گذشته است و 2 تيم براي جابه جايي در جدول رده بندي به پيروزي در اين بازي نياز دارند.
نامجو مطلق که سابقه بازي در تيم پرسپوليس را نيز دارد درادامه ابراز اميدواري کرد: کادر فني و بازيکنان اين 2 تيم جانب احتياط را کنار گذاشته و تنها به بازي زيبا بيانديشند تا هواداران از تماشاي يک بازي زيبا لذت ببرند.
وي درخصوص شرايط فعلي اين 2 تيم نيز گفت : درحال حاضر و برروي کاغذ و جدول شرايط تيم استقلال بهتر از پرسپوليس است اما به هيچ وجه نمي شود در خصوص نتيجه اين بازي اظهار نظر کرد زيرا اين بازي متفاوت تر از ساير بازي هاي ليگ برتر است.
به گفته وي اين موضوع در سوابق ديدار هاي اين 2 تيم مشهود بوده و لزوما تيمي که وضعيت بهتري دارد به طور قطع برنده اين بازي نبوده است.
به اعتقاد وي پيروزي دراين ديدار از آن تيمي است که بازيکنانش باهوش تر و باحوصله تر از رقيب بوده و از معدود موقعيت هاي بدست آمده بهتر استفاده کنند.
تيم هاي فوتبال استقلال و پرسپوليس پس فردا (چهارشنبه) راس ساعت 17 در ورزشگاه آزادي و در آغاز هفته بيست وهشتم رقابت هاي ليگ برتر مقابل يکديگر قرار مي گيرند.:: موضوعات مرتبط: فوتبال، باشگاه استقلال
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۹۰/۰۱/۰۸ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

کارلوس کرش بزودی به تهران می آید تا هدایت تیم ملی ایران را بدست بگیرد.
به گزارش خبرآنلاین ؛ درحالی که علی کفاشیان و عباس ترابیان اصرار دارند کارلوس کرش گزینه نهایی شده برای سرمربیگری تیم ملی نیست اما منابع موثق از توافق قطعی میان فدراسیون خبر می دهند. اینکه سرمربی جدید تیم ملی در روز ۱۱ فروردین به ایران می آید و ۱۴ فروردین در کنفرانسی مطبوعاتی ، رسما به رسانه های عمومی معرفی می شود. کرش که پیش از این در نامه ای از ایران عذر خواسته بود و پیشنهاد همکاری با تیم ملی را رد کرده بود به گفته عباس ترابیان برای آن نامه از علی کفاشیان عذر خواسته .
علی کفاشیان هم در بخشی از گفت و گویش با اشاره به اینکه قبل از این گفته بود کرش زن ذلیل بود و به خواست زنش ایران نیامد ، در واکنش به این احتمال که او یکی از گزینه های اصلی فدراسیون برای آمدن به تهران است می گوید:« حالا اگر زن ذلیل بوده ، مال قبل است ، حالا خوب شده!»

کرش زن ذلیلی را کنار گذاشته و می آید!


:: موضوعات مرتبط: فوتبال
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۱/۰۳ |