نوشته شده توسط : منوچهر طافی
عادل فردوسی پور پس از نزدیک به دو دهه کار حرفه ای در تلویزیون حالا به جایی رسیده است که شاید رویای هر مجری یا گزارشگری باشد. او به اتفاق برنامه نود همچنان بزرگترین اتفاق دستگاه عریض و طویل صدا و سیما به حساب می آیند و از این بابت او ستاره ای بی رقیب در عرصه فرهنگی است. چهره ای که حالا مرزها را چنان درنوردیده که روزهای قبل از شهرت این چنین به خاطر ما نمی آید. او در یکی از معدود گفت و گوهای رسانه ای این چند سال با نشریه سروش نوروزی مصاحبه کرده و در زمینه کار خودش جملاتی را به زبان آورده است. انتشار این مصاحبه در سایت گل به این دلیل است که عادل کمتر تن به مصاحبه داده و حرفهایی که از او منتشر می شود غالبا در گفت و گوهای عادی روزانه به زبان آمده است. خواندن این مصاحبه در شرایطی که وی مشغول ادامه چالش با دیگرانی است که مشی او را نمی پسندند، جذاب خواهد بود.

پیش از اینکه در مورد برترین های صدا و سیما حرف بزنیم، بگویید چرا مدت زیادی است که از گفت و گو و مصاحبه و حضور در رسانه ها گریزان هستید؟
من در این سال ها بنا به دلایل متعددی خیلی دوست ندارم با رسانه ای مصاحبه کنم و سعی ام بر این است تا حد امکان دیدگاه ها و نظراتم را در خلال برنامه «نود» در اختیار طرفدارانم قرار دهم. همانطوری هم که شما مستحضر هستید من حتی با رسانه های مکتوب سازمان یعنی هفته نامه «سروش» و روزنامه «جام جم » هم مدت هاست مصاحبه نکرده ام، اصلا بحث این نیست که ممکن است مصاحبه ای بکنم و تنظیم آن مصاحبه دچار اشکال باشد. نه، گفت و گو نکرده ام برای اینکه صلاح نمی دانم که حرف هایم این طرف و آن طرف پخش بشود. فکر می کنم اگر صحبت هایم را کنترل و مدیریت کنم به نفع خودم خواهد بود. بارها راجع به برنامه «نود» و حواشی آن صحبت ها، نقدها و یادداشت هایی نوشته شده و فکر می کنم با گذشت سال ها از برنامه «نود»، دیگر خیلی برای مخاطب و خواننده شما هم جذابیت نداشته باشد که بخواهید در مورد مسائل برنامه «نود» گفت و گویی چالشی انجام دهید در ضمن در گذشته بارها این اتفاق افتاده که من دیدگاهم را به رسانه ای گفته ام اما یا همان خبرنگار و یا سایرین هزاران برداشت سوء از حرف هایم کرده اند که در واقع هیچ سنخیتی با اصل دیدگاهم نداشته است. از این رو فکر می کنم در بسیاری از مواقع پرهیز از مسائل حاشیه ای هم بهتر است، هم باعث سلب آرامشم نمی شود.
در نظرسنجی برترین های صدا و سیما در سال ۸۹ که هفته نامه «سروش» انجام داده، شما به عنوان برترین گزارشگر ورزشی سیما از سوی هنرمندان و منتقد ان انتخاب شده اید ، علاوه بر آن در همین نظرسنجی عنوان ستاره سال ۸۹ را هم از آن خود کرده اید. برای عادل فردوسی که تاکنون کم مود تمجید و ستایش قرارنگرفته این برگزید شدن هنوز می تواند جذاب باشد؟ واقعا حس شما چیست؟
انتخاب من به عنوان بهترین گزارشگر ورزشی سیما در سال ۸۹ از سوی هنرمندان و منتقدان باعث مباهات و خوشحالی بسیار زیاد است. وقتی مردم لطف می کنند و من را به عنوان گزارشگر خوب خود مورد لطف قرار می دهند ارزشمند است، حالا گذشته از لطف مردم، برخی افراد هنرمند، منتقد و در واقع نخبگان به من این رای را می دهند، خب بسیار ارزشمندتر است و این انتخاب واقعا باعث دلگرمی و تشویق بسیاری برایم می شود.

 :: موضوعات مرتبط: فوتبال
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳۸۹/۱۲/۲۱ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
چاپ مطلب ارسال مطلب نظرات خوانندگان

علی انصاریان پس از تساوی بدون گل عصر امروز شهرداری برابر پرسپولیس در ورزشگاه آزادی با انتقاد از شرایط فعلی پرسپولیس گفت: زمان ما در یک بازی میانه هفته بیش از ۵۰ هزار نفر به ورزشگاه می آمدند اما الان در یک روز تعطیل کمتر از ۱۰ هزار نفر به ورزشگاه آمده اند.
وی در ادامه بدون آنکه منظورش را به طور مشخص بیان کند، خاطرنشان کرد: به نظر من بازیکنان الان پرسپولیس با بازیکنانی که زمان ما در پرسپولیس بازی می کردند قابل مقایسه نیستند.
کاپیتان تیم فوتبال شهرداری با بیان اینکه تیمش بیشتر از پرسپولیس به سه امتیاز این دیدار نیاز داشت افزود: برخلاف تصور خیلی ها که فکر می کنند ما برای کسب یک امتیاز به تهران آمده بودیم باید بگویم که ما بیشتر از پرسپولیس به سه امتیاز نیاز داشتیم و می توانستیم برنده باشیم اما از موقعیت هایمان استفاده نکردیم.
وی ادامه داد: نمی خواهم در مورد داوری صحبت کنم اما گلی که دقیقی در دقایق پایانی وارد دروازه پرسپولیس کرد و داور به نشانه آفساید آن را نپذیرفت سالم بود. بازی که تمام شد از منزل به ما زنگ زدند و گفتند که این صحنه آفساید نبوده است. با این حال شرایط ما در جدول رده بندی ایجاب می کرد که سه امتیاز را بگیریم اما همین یک امتیاز هم خوب است.

انصاریان :این بازیکنان با زمان ما قابل مقایسه نیستند


:: موضوعات مرتبط: فوتبال
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳۸۹/۱۲/۲۱ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

چاپ مطلب ارسال مطلب نظرات خوانندگان

میلاد میداودی گفت: در حال حاضر دوران نقاهت را سپری می‌کنم و پزشکان روند درمانم را مطلوب ارزیابی کردند. در حال حاضر به آب‌درمانی و کار با وزنه می‌پردازم و به امید خدا از آغاز سال جدید دویدن را شروع خواهم کرد.
وی ادامه داد: متاسفانه در چند بازی اخیر دچار بدشانسی شدیم و امتیازات مهمی را از دست دادیم،اما هنوز مدعی اصلی سه جام هستیم. به امید خدا روز سه‌شنبه بازیکنان استقلال با ارائه‌یک بازی زیبا مقابل النصر به موفقیت خواهند رسید و دل هواداران را شاد خواهند کرد
.

میداودی: از فروردین دویدن را آغاز می‌کنم.:: موضوعات مرتبط: باشگاه استقلال
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳۸۹/۱۲/۲۱ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
چندی پیش Artemy Lebedev، از فعالان طراحی وب ، سفری به کره شمالی داشت. او عکس‌های بسیار جالبی در جریان سفرش به این کشور عجیب و غریب گرفته است؛ کشوری که حقیقتا از آن اطلاعات بسیار کمی در دسترس ذهن‌های کنجکاو است… 

به محض رسیدن به فرودگاه بایستی تلفن همراه‌تان را تحویل دهید، هیچ سرویس رومینگی در دسترس نیست. هیچ شخصی با تلفن همراه دیده نمی‌شود. اما استفاده از لپ‌تاپ اشکالی ندارد، به نظر می‌رسد که کره شمالی‌ها از کارت‌هایی باخبر نیستند که توانایی تبدیل لپ‌تاپ به تلفن همراه را دارد. 
خبری از اینترنت نیست، تنها اینترانت وجود دارد.
 
وقتی که به کره شمالی وارد می‌شوید به شما یک راهنما و یک راننده اختصاص می‌دهند و همیشه همراه‌تان هستند. شما نمی‌توانید خودتان هتل را ترک کنید. برنامه روزانه شامل ۲ تا ۳ بازدید تفریحی می‌شود. در هتل می‌توانید BBC، چندین شبکه از چین و همچنین شبکه NTV روسیه را مشاهده کنید.
 
 
در شهر روشنایی‌ها ساعت ۱۱ خاموش می‌شوند. شهر در شب ترسناک است. خبری از روشنایی در خیابان‌ها نیست. 
در طول روز آسانسور برای ۱۵ دقیقه کار نمی‌کند. 
تمام «پیونگ‌یانگ» به این شکل است. از راهنما درباره خانه‌های قدیمی پرسیدم، او گفت، پیرها دوست ندارند که به خانه‌های جدید بروند، زندگی در این خانه‌ها را می‌پسندند. 


در ساحل کره شمالی، سیم خاردارهای برق‌دار شده وجود دارند تا از این طریق شهروندان کره شمالی فکر شنا کردن به سرشان نزند. و البته شما اجازه عکس گرفتن هم ندارید. 

 


 
 


:: موضوعات مرتبط: عمومی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳۸۹/۱۲/۱۴ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

درگیری لفظی علی دایی و خبرنگار شبکه ۵ ، دستمایه گزارشی است به قلم مازیار ناظمی گزارشگر شبکه سوم سیما.این مطلبجالب را حتما بخوانید. دایی امروز در توضیح این مسئله چنین گفته است در آن کارتون یک آقایی بود که همواره دنبال مسائل منفی بود و ساز مخالف می‌زد و می‌گفت من می‌دانم چه اتفاقی می‌افتد. به غیر از این مسئله من به کسی بی‌احترامی نکردم
پرسپولیس نتیجه نمی گیره و داد و فریاد هواداران و حواشی سکوها و دهها مورد دیگه یک طرف ، این کنفرانس خبری علی دایی با خبرنگاران هم طرف دیگه ! مخصوصا صحنه سوال و جواب اسطوره با یک خبرنگاری بنام واعظی ، شاغل در شبکه ۵ .. عنایت کنید :
مورد یکی مونده به آخر :
صحنه : کنفرانس خبری بعد از تساوی قرمزها مقابل تیم ده نفره راه آهن ورزشگاه آزادی ...
خبرنگار : اقای دایی شما یک ادم حرفه ای هستی و فوتبال را می فهمی ولی به جدول که نگاه میکنم شما شانس قهرمانی ندارید !

دایی : عزیزم مگه شما گالیوری ! سوال بعدی لطفا ! ( البته دایی اشتباه میکرد اون شخصیت کارتون گالیور که آیه یاس بود و هی میگفت من می دونم موفق نمیشیم ، نامش گلوم بود. Glum که در اصل به معنای افسرده است، اسم یکی از شخصیت‌های «ارباب حلقه‌ها» هم هست )
خبرنگار : متاسفم برای باشگاه پرسپولیس
دایی : منم برای شما متاسفم با این سوالاتت
خبرنگار : منکه سوال بدی نکردم گفتم شانس قهرمانی شما کم شده
دایی : تو میگی "من دایی" کارشناس فوتبالم اونوقت نظرمیدی ما قهرمان نمیشیم
خبرنگار : خوب بگید قهرمان میشیم جواب منو بدین
دایی : عزیزم این سوال نیست تفسیر خودته سوال بعدی لطفا
مورد دوم :
صحنه : بعد از باخت ایران به عربستان در تهران و در بازیهای مقدماتی جام جهانی
همون خبرنگار : اقای دایی شما اسطوره ای ، بیا و برای حفط حرمت خودت استعفا بده
دایی : ببخشید به فولی شماااا کاره ای نیستی ! سوالتو بپرس ، مگه با نظر تو امدم که الان برم
یک مورد دیگه :
صحنه :خلاصه یک روز پرسپولیس با دایی برده بود و دست بر قضا همان خبرنگار رفته بود مرخصی!
دایی : ببخشید ! کجاست اون خبرنگاری که وقتی می بازیم دائم اینجاست ، چرا روزایی که پرسپولیس می بره نمیاد از من سوال کنه !

ماجراهای دایی و گالیور :از کلیسای من برو بیرون!


:: موضوعات مرتبط: فوتبال
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳۸۹/۱۲/۱۴ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

حمیدرضا علی‌عسگر در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص بازی برابر الاتحاد عربستان و شکست برابر ۳ بر یک این تیم اظهار داشت: به عربستان رفته بودیم تا با امتیاز به ایران بازگردیم، اما متاسفانه در ساختار دفاعی عملکرد خوبی نداشتیم و بازی را واگذار کردیم.
وی ادامه داد: آنها از موقعیت‌های خوب بهترین استفاده را می‌کردند. یا گل به ثمر می‌رساندند یا توپ به تیرک دروازه ما می‌خورد، اما در مقابل بازیکنان پرسپولیس از موقعیت‌هایی که به‌دست می‌آوردند به خوبی استفاده نمی‌کردند و می‌دانستیم با این روند به مشکل خواهیم خورد.
بازیکن پرسپولیس با بیان اینکه الاتحاد مهاجمان بسیار باهوشی داشت خاطرنشان کرد: نیمه اول بازی خوبی به نمایش نگذاشتیم، اما در نیمه دوم بهتر شدیم. پس از دریافت گل دوم برای به ثمر رساندن گل و جبران نتیجه حمله کردیم، اما در ضد حمله گل سوم را هم دریافت کردیم و بازنده شدیم.
علی‌عسگر گفت: مشکلات فرودگاه تنها یک بهانه است چون تیم ما در عربستان اصلاً خوب بازی نکرد. اگر از موقعیت‌هایی که به‌دست آوردیم استفاده می‌کردیم شرایط متفاوت می‌شد، اما با این حال باید در بازی برگشت جبران کنیم. فکر می‌کنم می‌توانستیم به کسب ۳ امیتاز به تهران بازگردیم، با کسب این نتیجه روحیه بازیکنان برای بازی برگشت مضاعف خواهد بود.

علی‌عسگر: مشکلات فرودگاه بهانه است؛ اصلا خوب نبودیم


:: موضوعات مرتبط: فوتبال
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳۸۹/۱۲/۱۴ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

 

 

                                         

بله درست شنیدید، گوگل برای خود یک کشور خرید! این کشور که البته تنها یک جزیره است قرار است تا ماه آینده به مقر اصلی این غول رسانه تبدیل شود با ما در نگاهی به این رخداد و جذابیت های این جزیره برای گوگل و کارکنانش همراه شوید.

google_buy_gogooroa_01

پس از خبرهای هیجان انگیز کمپانی گوگل که این روزها نام آن را در همه جا می شنویم این بار خبری کاملا متفاوت و اندکی باور نکردنی از این موتور جستجو منتشر شده است. گوگل با بررسی چندین جزیره مختلف در نقاط مختلف دنیا بلاخره حزیره Gogooroa واقع در اقیانوس آرام را برای انتقال تمامی مستقلات خود به آن انتخاب کرد.:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳۸۹/۱۲/۱۴ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

 

در پایان جشنواره کشتی نونهالان کشور که با حضور 290 کشتی گیر از 12 استان و 4 تیم از استان خوزستان در دهه اول اسفندماه در شهر اندیمشک برگزار شد تیمهای خوزستان و مازندران به ترتیب در رشته های فرنگی و آزاد قهرمان شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، نتایج انفرادی و تیمی این رقابتها بشرح زیراست:


کشتی آزاد:


32 کیلوگرم:1- فرهاد مهرعلی تبار(مازندران)2-مجتبی صحرایی (تهران)3-فرشید مرادزاده (لرستان)عرفان آئینی(توابع تهران)

35 کیلوگرم:1- شاهین شیری(لرستان)2-قاسم حیدری(مازندران)3-امیر حسین اسلامی(توابع)سروش ژدوار(خوزستان)

38 کیلوگرم:1- محمدمهدی بی نیاز(کردستان)2-علی شادمان (گیلان)3-محسن شاه کرمی (لرستان)محسن رمضانی (مازندران)

42 کیلوگرم:1- شهباز خوال (مازندران)2-ناصر وحدانی (توابع)3-حسن شیرمردی(خوزستان)حمید طوفان (گیلان)

47 کیلوگرم:1- احمد سجادی نیا(خوزستان)2-ابراهیم غلامپور (گیلان)3-ایرج چراغعلی (توابع)صادق پاریاب(گیلان)

53 کیلوگرم:1- سامان شجاعی(مازندران)2-علیرضا نادعلی(تهران)3-امیرحسین عزیزی (سمنان)حسین مهری(گیلان)

59 کیلوگرم:1- کامران قاسم پور(مازندران)2-علیرضا رضوانی(گیلان)3-آرش شیری(لرستان)رضا عیدی وندی(خوزستان)

66 کیلوگرم:1- شاهین مهری (تهران)2-احمد غلامی (خوزستان)3-جمیل غبیشاوی(خوزستان)معین شفقی (گیلان)

73 کیلوگرم:1- محمدجوادطالبی دارابی (مازندران)2-خشایار شیرمرادی(تهران)3-علیرضا عالیشوندی(فارس)حسن فرهادی(خوزستان)

85 کیلوگرم:1- حسین شهبازی(تهران)2-سیدامیرحسین میر باباشاهی(گیلان)3-امیر رضا امیری(لرستان)علی اصغر اکبری(مازندران)

 

تیمی کشتی آزاد:

1- مازندران با 80 امتیاز
2- گیلان با 74 امتیاز

3 -خوزستان با 67 امتیاز


 

کشتی فرنگی:

32 کیلوگرم :1- جلال چرخشت(سیستان و بلوچستان)2-ناصر عبدولی(خوزستان)3-قدرت عباسی(خوزستان)رضا یغمانی(مازندران)

35 کیلوگرم:1- محمد سلطانی(خوزستان)2-میلاد زیدوند(خوزستان)3-امین قلاوند(خوزستان)سعید غلامی(سیستان وبلوچستان)

38 کیلوگرم:1- احسان محمدی (خوزستان)2-رضا محمدی(خوزستان)3-احسان باباگل زاده (مازندران)محمد فلاح (خوزستان)

42 کیلوگرم:1- محمدمراد الیاسی (خوزستان)2-حامد ولی پور(خوزستان)3-افشین عبدولی(خوزستان)فاضل فائزی(خوزستان)

47 کیلوگرم:1- ادیب زارعی (خوزستان)2-رضا درزی(مازندران)3-علی ابراهیمی(خوزستان)امیر حاجی بنده(اصفهان)

53 کیلوگرم:1- مهران مرادحاصلی(قم)2-حسین اسدی(خوزستان)3-امیررضا اکبرزاده(مازندران)شاهین ناصرپور(خوزستان)

59 کیلوگرم:1- نیما اسماعیلی(تهران)2-سیاوش بهرام زاده(خوزستان)3-محمد رسن(خوزستان)علی سلطانی(مازندران)

66 کیلوگرم:1- رضا آزادیخواه(خوزستان)2-مهدی ابراهیمی(قم)3-افشین محمدی(مازندران)میثم معتمد(خوزستان)

73 کیلوگرم:1- میلاد محمدی(مازندران)2-سیدمحمدرضا زینتی(گیلان)3-فرشاد عبدولی(خوزستان)افشین پناهی (تهران)

85 کیلوگرم:1- محمد بیراوند (خوزستان)2-مهران دیناروند(خوزستان)3-علیرضا حمزه نژاد(مازندران)سعید حوری نژاد (تهران)

 

نتایج تیمی کشتی فرنگی:

1- خوزستان با 95 امتیاز

2- مازندران با 85 امتیاز

3 - تهران با 63 امتیاز:: موضوعات مرتبط: ورزش در اندیمشک
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳۸۹/۱۲/۱۳ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
امروزه حفاظت از اطلاعات مهم و کامپیوترمان در این جهان تکنولوژی از دست ویروسها و هکرها یک دغدغه فکری به خصوص برای کاربران اینترنتی است و استفاده از یک ویروس کش خوب همواره یک امر مهم و الزامی بوده است. باید بدانیم فقط خوب بودن آنتی ویروس فقط مهم نیست و به روز بودن و به اصطلاح آپدیت بودن آن نیز برای حفاظت و امنیت هر چه بیشتر بسیار مهم است.
من در این مقاله قصد معرفی انواع آنتی ویروسها مشهور را دارم و علاوه بر معرفی میخواهم مزیتها و معایب این آنتی ویروسها را نیز بگویم.
 
antivirus

ESET NOD32:
آنتی ویروس نود32 همواره یکی از بهترین آنتی ویروسهای دنیا بوده و است و شاید علت محبوبییت این آنتی ویروس را بتوان به این شرح خلاصه کرد:

سرعت آپدیت بالا -  شناسایی سریع ویروسها - اسکن سریع فایلها

این آنتی ویروس که متعلق به کشور اسلواکی است معایب بسیاری دارد که به دلیل محبوب بودنش بیشتر ویروسهایی که توسط ویروس نویسان ساخته میشوند، بر ضد این آنتی ویروس است. ولی این آنتی ویروس همواره یکی از مطمئن ترین بسته های امنیتی در ایران و در جهان است و بهتر است بدانید آخرین نسخه عرضه شده از این آنتی ویروس نیز نسخه 4.2.71.2 بوده است که مجهز به فایر وال قدرتمند، ضد ویروس، ضد جاسوس، ضد اسپم است ولی این را هم بدانید که برای آپدیت این آنتی ویروس نیاز به شناسه کاربری و رمز عبور دارید که میتوانید آن را با استفاده از کرکها و پچهای مختلف یا با اطلاع رسانی از سایتهای مختلف همواره بدست آورید:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳۸۹/۱۲/۱۳ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

 

استقلال در روزی که می توانست برنده مسابقه با السد قطر باشد با ارنج اشتباه آقای

مظلومی و بازی دادن بازیکنان بدون تاثیر همیشگیش آقایان جناب آرش برهانی که فقط برا

مسابقات دوی صد متر مناسب است و همچنین آقای امیرابادی که هنوز نفهمیده ایم از فوتبال

چه سر رشته ای دارددر تهران نتوانست نتیجه دلخواه رو بدست بیارد و باز باید گفت که

استقلال مدیون فرهاد مجیدی باشد .

ای کاش آقای مظلومی جواب سوالات که در زیر نوشته شده رو بدهد!

۱-آقای مظلومی دلیل بازی ندادن شریفات وجباری بصورت فیکس چی بود؟

۲-آقای مظلومی دلیل تعویض مبعلی چی بود؟

۳-آقای مظلومی دلیل بازی ندادن شیرزاد در چی بود؟

۴-آقای مظلومی دلیل عقب کشیدن تیم پس اززدن یک گل و اون هم در آزادی چی بود؟

۵-آقای مظلومی کدوم بازی این بازیکن مورد علاقه شما وبرزیلیت!خوب بازی کرده که در این

بازی به این مهمی فیکس باشد؟

۶-اقای مظلومی با ریختن ارنج یک تیم محافظه کار و ترسو اینطوری در بازی اول قدرت

استقلال رو به رخ حریفان قدرتمند غرب وشرق آسیا می کشانی؟  

باید گفت آقای مظلومی تسلیت تسلیت

 

 :: موضوعات مرتبط: باشگاه استقلال
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۱۱ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
شاید تا به حال به فکر یافتن راهی بوده اید که کامپیوتر خود را راحت تر از آنچه متداول است در حالت Lock قرار دهید. این کار بسیار ساده است و با انجام این ترفند شما میتوانید یک آیکن به دسکتاپ یا Quick Launch اضافه کنید که با یک ضربه ماوس بر روی آن سیستم شما در حالت Lock قرار میگیرد! به همین سادگی!

برای اینکار:
بر روی فضای خالی از محیط دسکتاپ راست کلیک کرده و New > Shortcut را برگزینید.
در پنجره باز شده (ترفندستان)، در قسمت Type the location of the item کد زیر را عینأ کپی نمایید:
rundll32.exe user32.dll,LockWorkStation user32.dll,LockWorkStation

بر روی Next کلیک کرده و در پنجره بعد نام Shortcut را تنظیم نمایید و دکمه Finish را بزنید تا کار تمام شود.
با دوبار کلیک بر روی این شورتکات، کامپیوتر شما قفل میشود.
جهت سهولت بیشتر میتوانید که شورتکات ایجاد شده را با ماوس به یک قسمت از فضای خالی Quick Launch بکشید تا از این پس در هنگام نیاز با زدن یک کلید ماوس دستگاه شما در حالت Lock قرار گیرد.


:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳۸۹/۱۲/۱۰ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
 
 
 
 
 
چهارشنبه سوری از سنن قدیمی ایرانیان است. در شب آخرين چهارشنبه سال ( يعني نزديک غروب
 
آفتاب روز سه شنبه )، بيرون از خانه، جلو در، در فضايي مناسب، آتشي مي افروزند، و اهل خانه، زن و
 
مرد و کودک از روي آتش مي پرند و با گفتن : « زردي من از تو، سرخي تو از من » بيماري ها و ناراحتي
 
 ها و نگراني هاي سال کهنه را به آتش مي سپارند، تا سال نو را با آسودگي و شادي آغاز کنند. تا
 
 


:: موضوعات مرتبط: عمومی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
 

چهارشنبه‌سوری در سالهای اخیر همیشه همراه با حرف و حدیث های بی شماری بوده است ،این که حالا چه اتفاقی افتاده است تا این مراسم از جشن و سرور وشادمانی تبدیل به یک جنگ شهری پر سد و صدا  شده است مسأله ای است که باید جامعه شناسان به آن پاسخ دهند اما به هرحال تمام سازمان ها و ارگان های مربوطه تمهیدات لازم را برای این روز پیش بینی کرده اند:

 تشکیل قرارگاه مشترک پلیس، سپاه و بسیج

 قرارگاه مشترک نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و بسیج مستضعفان به منظور تامین نظم و امنیت و برخورد با مزاحمت‌های احتمالی در چهارشنبه‌سوری تشکیل شد.

 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، این قرارگاه تاکنون چهار گردهمایی تخصصی با حضور فرماندهان این نیروها برگزار کرده که در مورد مسائل مربوط به چهارشنبه آخر سال و چگونگی تامین نظم و امنیت شهروندان بحث و تبادل نظر شد.

در این گردهمایی همچنین بر آمادگی کامل نیروی انتظامی سپاه و بسیج تاکید و نحوه استقرار نیروها در مناطق مختلف شهر تهران تشریح شد.

 پلیس هم برخورد می کند

پلیس اعلام کرده که در راستای انجام ماموریت ذاتی خود و پاسخگویی به مطالبات به‌حق جامعه و رفع نگرانی‌ها و دغدغه‌های خانواده‌ها با مشارکت مردم عزیز، با هر گونه رفتارهایی که موجب مزاحمت برای مردم باشد برخورد می‌کند.

 در میتن این اطلاعیه آمده است:

" خداوند منان را شاکریم که توفیق خدمت گزاری به ملتی مومن،نجیب و فداکار را نصیبمان نمود.

بلوغ فرهنگی و اجتماعی مردمی بزرگوار و قانونمدار و پایبند به ارزشهای اسلامی ، در سایه همدلی و همراهی صمیمانه تمامی اقشار جامعه ، مردم به ویژه جوانان و نوجوانان دانش آموز با نیروی انتظامی ،طی سه سال اخیر منجر به کاهش چشمگیر خسارات و لطمات جانی و مالی ناشی از حوادث چهار شنبه پایان سال گردیده است.

تاکید و توجه جدی خانواده ها بر پیشگیری از بروز حوادث هولناک و ناخواسته چهار شنبه آخر سال و وجود عقلانیت در نگرش و رفتار جوانان برومند ایران اسلامی ، نوید بخش آن است ، که به حول و قوه الهی در سال جاری ،هیچ حادثه ناگواری در این روز به وقوع نخواهد پیوست.

تجربه تلخ خانواده ها ، از حوادث این مراسم در سال‌های قبل همواره دغدغه و نگرانی آنها را از رفتارهای غیر قانونی ،ناهنجار و پرخطرافراد معدودی در این روز که با ایجاد راهبندان ، سد معبر ،مزاحمت و پرتاب مواد محترقه و آتش زا ،نظم و امنیت عمومی شهر را مختل می کنند ،به عنوان مطالبه به حق آحاد مردم از متولیان برقراری نظم و امنیت مورد تاکید است.

بنابراین نیروی انتظامی در راستای انجام ماموریت ذاتی خود و پاسخگویی به مطالبات به حق جامعه و رفع نگرانی ها و دغدغه های خانواده ها با مشارکت مردم عزیز ، با هر گونه رفتارهایی که موجب مزاحمت برای مردم باشد برخورد جدی و قانونی خواهد نمود."

 :: موضوعات مرتبط: عمومی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

 

 

آلبرت انیشتین، زکریای رازی، اسحاق نیوتن، پروفسور حسابی، من و سایر دانشمندان، سال خوشی را برای شما آرزومندیم

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران و یگانه یادگار جمشید جم بر همه ایرانیان پاک پندار، راست گفتار و نیک کردار خجسته باد

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

هان انجمن شد بر تخت اوی               از آن بر شده فره بخت اوی

به جمشید بر گوهر افشاندند               مر آن روز را روز نو خواندند

سر سال نو هرمز فرودین                     بر آسوده از رنج تن، دل ز کین

به نوروز نو شاه گیتی فروز                   بر آن تخت بنشست فیروزروز

بزرگان به شادی بیاراستند                   می و رود و رامشگران خواستند

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

بهار یک نقطه دارد نقطه آغاز

بهار زندگیتان بی انتها باد

سال نو مبارک

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

م اس آخر سال

دنیا را برایتان شاد شاد   و  شادی را برایتان  دنیا  دنیا  آرزومندم .

نوروز مبارک

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

دستان پرنوازش بهار ، طبیعت خفته را از خواب بیدار می سازد، و زمین و درخت رازهای رنگارنگ و عطرآگین خویش را نثار نگاه ما می کنند. در سال جدید خورشیدی، سبزی ، شادی ، کامیابی، بهره وری، اثربخشی فعالیتها و بهروزیتان را از درگاه ایزد منان آرزومندم

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

.:: موضوعات مرتبط: عمومی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

اموزه های کوروش کبیردستانی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستند که رو به آسمان دعا می کنند.

خداوندا دستهایم خالی است ودلم غرق در آرزوها -یا به قدرت بیکرانت دستانم را توانا گردان یا دلم را ازآرزوهای دست نیافتنی خالی کن

اگر میخواهید دشمنان خود را تنبیه کنید به دوستان خود محبت کنید.

آنچه جذاب است سهولت نيست، دشواري هم نيست، بلکه دشواري رسيدن به سهولت است .

وقتي توبيخ را با تمجيد پايان مي دهيد، افراد درباره رفتار و عملکرد خود فکر مي کنند، نه رفتار و عملکرد شما

سخت کوشي هرگز کسي را نکشته است، نگراني از آن است که انسان را از بين مي برد .

اگر همان کاري را انجام دهيد که هميشه انجام مي داديد، همان نتيجه اي را مي گيريد که هميشه مي گرفتيد .

افراد موفق کارهاي متفاوت انجام نمي دهند، بلکه کارها را بگونه اي متفاوت انجام مي دهند.

پيش از آنکه پاسخي بدهي با يک نفر مشورت کن ولي پيش از آنکه تصميم بگيري با چند نفر.

کار بزرگ وجود ندارد، به شرطي که آن را به کارهاي کوچکتر تقسيم کنيم .

کارتان را آغاز کنيد، توانايي انجامش بدنبال مي آيد .

انسان همان مي شود که اغلب به آن فکر مي کند .

همواره بياد داشته باشيد آخرين کليد باقيمانده، شايد بازگشاينده قفل در باشد.

تنها راهي که به شکست مي انجامد، تلاش نکردن است .

دشوارترين قدم، همان قدم اول است .

عمر شما از زماني شروع مي شود که اختيار سرنوشت خويش را در دست مي گيريد .

آفتاب به گياهي حرارت مي دهد که سر از خاک بيرون آورده باشد .

وقتي زندگي چيز زيادي به شما نمي دهد، بخاطر اين است که شما چيز زيادي از آن نخواسته ايد .

من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت، من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد، زیرا شادمانی او شادمانی من است.

 :: موضوعات مرتبط: اقتصادی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
مزایای خنده    
 

 


نشانه آدمیان بهشتی تبسم همیشگی است. (رسول اکرم صلی‌الله)

ما بهشت را برای کسانی که دل مؤمنین را شاد کنند مباح ساختیم. (حدیث قدسی)

نشانه آدمیان بهشتی تبسم همیشگی است. (رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم)

بعد از سلامتی خنده بزرگ‌ترین نعمت خداست.(امام علی علیه‌السلام)

خنده و تبسم نشانه بارز خوش‌رویی است و آن موجب دوست یابی است. (امام علی علیه‌السلام)

خوشحال کردن قلب مؤمن از ده حجّ با ارزش‌تر است. (امام صادق علیه‌السلام)

نزد خداوند کافر خوش‌رو از مؤمن ترشرو عزیزتر است. (امام رضا علیه‌السلام)

هر که مؤمنی را از غم و اندوه شاد کند خداوند دل او را در روز قیامت شاد می‌کند. (امام جواد علیه‌السلام)

هیچ چیز مثل خوش‌رویی زندگی را شیرین نمی‌کند. (امام حسن عسگری علیه‌السلام)

خنده در بهبود روابط انسان بسیار موثر است.

خنده در طولانی نمودن عمر نقش موثر دارد.

خنده فشار خون را تعدیل می‌کند.

خنده سن افراد را کمتر نشان می‌دهد.

خنده زبان مشترک همه جهانیان است.

خنده هیچ هزینه‌ای ندارد.

 

 

خنده پیامی زیبا دارد و آن این است: به سوی من بیایید.

خنده ، خنده می‌آورد و مسری است.

خنده در هیچ حیوانی دیده نمی‌شود و مختص آدمی است.

خنده نقش درمانی دارد، آنقدر که در بیمارستان‌های امروزی اتاق خنده طراحی شده است.

خنده انبساط عروقی ایجاد می‌کند که در سلامتی موثر است.

خنده آنقدر مهم است که معمولاً در هر درباری دلقکی ، هر روزنامه صفحه طنزی و هر شبکه تلویزیون فیلم کمدی است.

خنده در هر شرایطی امکان پذیر بوده و قابل دسترس است.

خنده گرفتن حمام اکسیژن و به قولی دویدن درجا است. (پزشک فرانسوی)

خنده با بازدم انجام می‌شود و این کار باعث می‌گردد co2 از خون خارج شده و احساس مطلوبی ایجاد نماید.

خنده تعادل ظریف هورمونی ایجاد می‌کند.

خنده باعث افزایش هورمون کورتیزول شده و ایمنی بدن را در برابر بیماری‌ها زیاد می‌کند.

خنده هورمون سروتونین را نیز افزایش داده احساس سرخوشی ایجاد می‌نماید.

خنده تعداد ضربان قلب (hr) را کاهش می‌دهد که در سلامتی موثر است.

خنده به دلیل شستن co2 از خون و صورت را شفاف می‌کند.

خنده محبوبیت و جذابیت ایجاد می‌کند.

خنده شادی می‌آورد، همای طور که شادی خنده می‌آورد.

خنده قدرت یادگیری را افزایش می‌دهد. نقش خنده در کلاس‌های درسی و آموزشی فوق‌العاده است.

خنده نشانه رضایت از وضعیت موجود است.

خنده نوعی تخلیه روانی بوده تنش‌ها و احساسات سرکوب شده را رها می‌سازد.

خنده آنقدر مهم است که عکاسان میگویند لبخند ، لبخند ، لطفاً لبخند بزنید!...

خنده به دلیل انبساط عروقی ترمیم بافت‌های آسیب دیده را تسهیل می‌نماید.

خنده از بیماری‌های زخممعده و اثنی‌عشر جلوگیری می‌کند.

خنده کلسترول خون را کاهش می‌دهد.

خنده در پیشگیری از سکته قلبی و سکته مغزی بسیار موثر است.

خنده «دویدن بی‌حرکت» نام گرفته است و به این دلیل افراد لاغر را چاق و افراد چاق را لاغر می‌کند.

خنده باعث می‌شود که به دندان‌هایمان بیشتر توجه کرده و در نظافت آن‌ها بکوشیم.

خنده سبب می‌شود دوستان بیشتری پیدا کنیم.

 

 :: موضوعات مرتبط: عمومی، علمی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

افشین قطبی، سرمربی تیم شیمیزو اس پالس

ژاپن در مراسم سنتی نیایش پیروزی شیمیزو در

 معبد آسامی شرکت کرد. او گفت که هنوز زبان ژاپنی

 بلد نیست اما از هواداران کمک می خواهد تا

تیمش را به قهرمانی ژاپن برساند.

افشین قطبی و تاکئوچی، مدیر باشگاه، در حال

نقاشی رنگ نارنجی

Victory ritual prayer scene (1) :: موضوعات مرتبط: فوتبال
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

قطبى: اینجا فرصت بیشترى براى آماده سازى تیم دارم

افشین قطبى سرمربى تیم فوتبال شیمیزو اس پالس ژاپن گفت: خوشحالم که در اینجا فرصت بیشترى براى آماده سازى تیم نسبت به ایران دارم. وى پس از پیروزى ۲ بر تیمش مقابل یوکوهاما مارینوس اظهار داشت: ار نتیجه کسب شده راضى هستم. هر پیروزى مانند ویتامین است که باعث انرژى مى شود. بازى مقابل یوکوهاما به مراتب نسبت به دیدارهاى تمرینى مهم تر است و خوشحالم که بازیکنانم این پیروزى را به دست آوردند. او افزود: در این دیدار از ۲ تاکتیک متفاوت استفاده کردیم. در ابتداى بازى از سیستم ۴-۲-۳-۱ استفاده کردیم و بازى محکم و پایدارى را به نمایش گذاشتم. در نیمه دوم با افزایش فشار بر روى دروازه حریف به موقعیت بسیار خوبى رسیدیم و موفق شدیم با به ثمر رساندن گل برترى پیروز شویم. سرمربى شیمیزو اس پالس عنوان کرد: باید بازیکنان بیش از این یاد بگیرند. من هم باید در تمرینات بیشتر یاد بگیرم و باید نکات فنى و تاکتیکى را به خوبى به بازیکنان منتقل کنم. ما باید در مرکز خط میانى بیشتر سازماندهى شویم و در انتقال توپ از خط دفاع به خطوط حمله سرعت بیشترى را به خرج دهیم. سرمربى سابق تیم ملى ایران با اشاره به زمان مربى گرى اش در ایران گفت: در زمانى که مربى گرى در تیم ملى ایران را برعهده داشتم در حدود ۲۴ یا ۴۸ ساعت بیشتر براى آماده سازى تیم فرصت نداشتم، اما خوشحالم که در شرایط فعلى و گذشت چندین روز از حضور در سر تمرینات، فرصت خوبى براى آماده سازى بازیکنان دارم و در فاصله ۲ هفته مانده به آغاز جى لیگ مى توانم تیم را آماده کنم. قطبى سپس با خنده گفت: با این شرایط انگار که در بهشت هستم.


تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

 

سد بختیاری در منتهی الیه استان لرستان و ابتدای حوزه استان خوزیتان و حد فاصل ایسگاه راه آهن تنگ پنچ وتله زنگ می باشد ودر تنگه ای عمیق و باریک که هیچ گونه راه دسترسی به آن مکان وجود ندارد.بر روی رودخانه دز در حال ساخت می باشد.

براساس تحقیقات بعمل آمده این سد و راه دسترسی به آن بدون بررسی اثرات ساخت سد بر روی رودخانه و دریاچه دز فعالیت اجرایی خود را آغاز نموده است بررسی های اولیه مخازن آبی ومطالعه فاکتور بیولوژیکی،فیزیکی وحجم رسوبات دریاچه دز خود حکایت از ساخت غیر کارشناسی این سد دارد.

متاسفانه جهت احداث راه دسترسی به سد و تونل های انحرافی و جاده ای این سد بیشتر خاکریزی و خاکبرداری هایی که انجام می شود به درون رودخانه سرازیر می شوند و موجب فاجعه زیست محیتی برای ۲۳ گونه ماهی که از ۷ خانواده تشکیل شده اند که تمامی مراحل زیستی از قبیل عنواع مهاجرت،تخم ریزی و…. در این رودخانه و دریاچه صورت می گیرد را با خطر مواجه می کند .

با پیشرفت ساخت غیر کارشناسی این سد در وهله اول به دلیل حجم انواع خاک ریزی و خاکبرداری در ارتفاعات و تنگه های عمیق سازند(ساختار و تشکیلات زمین شناسی )آسماری به علت مقاومت در مقابل فرسایش کمتر دسخوش تغیرند ولی آنچه اثر گذار است سازند گچساران است که به علت کاهش ضریب مقاومت در مقابل خاکبرداری و خاکریزی به سرعت فرسوده شده و رسوبات زیادی را ایجاد می کند که به علت دارا بودن نمک های محلول تاثیر شگرفی بر کیفیت رودخانه به ویژه حیات و ارزش شیلاتی آبزیان دز را به مخاطره می اندازد وبه نوعی تمام جانداران در این دریاچه با خطر انقراض مواجه می باشند .

اثر محسوس دیگر این که در پشت سد دز تا کنون بیش از۰۰ ۵ میلیون متر مکعب رسوب ته نشین شده است و با ورود روزانه صدها تن رسوب  دیگری که حاصل خاکبرداری و خاکریزی و انفجار های که در منطقه سد بختیاری صورت می گیرد ،رسوب گیری سد دز سرعت بسیار شایانی گرفته و مستقما حیات سد دز را هدف قرار داده که عمر مفید این سد را به شدت کاهش میدهد .

سد دز نقش حیاتی در تامین انرژی و کنترل  پایدار فرکانس برق کشور را برعهده دارد جا دارد دستگاههای نظارتی از قبیل محیط زیست ،منابع طبیعی ،سد دز و بخصوص دادستان محترم شهرستان اندیمشک  چتر نظارتی خود را گسترش داده و دستور توقف ساخت این پروژه را صادر نمایند تا مسولین سد برای حفظ منابع طبیعی و زیست محیطی منطقه راه حلی فراهم نمایند.:: موضوعات مرتبط: اندیمشک شناسی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
مطمئنا همه شركت هاى موفق استراتژى هاى خاصى را براى نام گذارى و يا انتخاب برند خود و كالاهاى شان دارند. برخى از آنها به طور مشخص دلايل نامگذارى شان را اعلام كرده اند و برخى هم تا كنون سخنى در اين مورد نگفته اند. در دنياى فناورى هم دلايل فرآوانى براى نام هاى مختلف ذكر مى شود، اما كمتر جايى درباره دلايل اصلى اين نامگذارى ها صحبت مى شود.
احتمالا شما هم شنيده باشيد كه نام شركت google از يك عدد بسيار بزرگ رياضى كه googol ناميده مى شود، گرفته شده. يا اينكه Microsoft تركيبى از دو عبارت microcomputer و software است.
خب به نظرتان داستان نام هايى مانند تويتر و آندرويد و... چه مى تواند باشد؟
Twitter
اسم تويتر توسط يك كلاه انتخاب شد! داستان از اين قرار است كه گروهى از كاركنان Odeo - استارت آپ يك پادكست كه تويتر از آنجا آغاز شد - در يكى از جلسات بارش افكار شان به دنبال نامى براى يك سيستم خبررسانى مى گشتند كه نشان دهنده حالت وزوز كردن موبايل دورن جيب هنگام دريافت پيام جديد باشد.
آنها در انتها به دو نام Jitter و Twitter رسيدند. سپس تصميم گيرى براى انتخاب نام را توسط دو كاغذ به كلاه قاضى واگذار كردند. به همين دليل است كه امروز به جاى اينكه بگوييم چند جيت جديد داشتم، مى گوييم چند تويت جديد داشتم!
Android
ظاهرا اندى روبين، از بنيانگذاران و مديرعامل سابق آندرويد علاقه بسيار زيادى به روبات ها دارد. نيك سيرز يكى ديگر از بنيان گذاران اين پلتفرم مى گويد:«هنگامى كه شما دور و بر اندى و روبات هايش مى پلكيد بايد خيلى مواظب باشيد».
Yahoo
بنيانگذاران ياهو، ديويد فيلو، جرى يانگ اين پروژه را هنگامى كه دانشجوى دكترى دانشگاه استنفورد بودند، شروع كردند. اصل اين پروژه، دسته بندى و ليست كردن لينك هاى مفيد موجود در وب، با نام اوليه «راهنماى جرى و ديويد براى جهان گسترده وب» بود. اگر چه نام دقيقى است، اما اصلا جذاب نيست.
Yahoo در حقيقت سر نام عبارت Yet Another Hierarchical Officious Oracle است كه مى توان آن را تقريبا باز هم يكى ديگر از سلسله مراتب دانشمند فضول معنى كرد خود شركت هم مى گويد كه دليل آنها براى انتخاب اين نام، چنين تعريفى بوده است جسور، ساده دل، ناهنجار!
Adobe
بنيانگذاران ادوب، جان وارنوك و چاك گسچك در ابتدا براى شركت زيراكس در شهر لوس آلتوس كار مى كردند. نهر ادوب هم از ميان اين شهر مى گذرد!
طبق گفته هاى ويكيپديا، ادوب نام يكى از خانه هاى اشرافى قرن نوزدهم بوده كه در كنار اين رودخانه ساخته شده است. با اين احوال به نظر مى رسد كه نام اين كمپانى برگرفته از آن ساختمان و يا اين نهر آب است.
BlackBerry
برخلاف باور عموم، شباهت دكمه هاى اين دستگاه با دانه هاى توت دليل اين نامگذارى نيست. نام BlackBerry يك انتخاب كاملا تجارى بوده است. تيم ارتباطات شركت درمورد آن چنين مى گويد:
RIM به دنبال يك نام مشخص، به ياد ماندنى و سرگرم كننده بود كه به صورت بين المللى هم قابل استفاده باشد و براى همه كاربران جذابيت داشته باشد. به همين دليل شركت تصميم گرفت به جاى يك كلمه توصيفى و يا اختراعى، از اين كلمه ملموس استفاده كند كه وجود خارجى دارد
Apple
اپل هيچ داستان تاييد شده اى ندارد. شما مى توانيد هر يك از اين شايعات را كه براى تان جالب تر بودند انتخاب كنيد:
استيو جابز تابستان ها در باغ هاى سيب اورگان يا كاليفرنيا كار مى كرده و سيب هاى خوب و قابل تقديرى هم پرورش مى داده است.
استيو جابز علاقه فراوانى به گروه بيتلز دارد!
استيو درخواست ثبت شركت اش را با سه ماه تاخير آماده مى كرده و تصميم مى گيريد اگر هم دانشكده اى هايش قبل از ساعت مقرر نام مناسبى را پيشنهاد ندهند، شركت اش را كامپيوتر هاى اپل (Apple Computers) بنامد.
استيو جابز مى خواسته تا شركت اش را از تصورات بغرنج، دست نيافتنى و سردى كه توسط ديگر شركت هاى كامپيوترى آن زمان ايجاد شده بود، دور كند.
Nintendo
اين نام از سه كلمه ژاپنى Nin و ten و do تشكيل شده است. معنى اين كلمات به ترتيب عبارت است از: «ما با تمام تلاش مان كار مى كنيم» - «ما به بهترين شكلى كه مى توانيم انجامش مى دهيم» و «در انتظار نتيجه مى نشينيم»
نينتندو كوتاه شده شعار و نام كارخانه سازنده اش است. چه كسى تصور مى كرد كه يك غول دنياى بازى هاى كامپيوترى چنين نام شاعرانه اى داشته باشد؟


:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

خبرگزاری فارس: رئیس شورای اسلامی شهر دزفول گفت: در صورت موافقت رئیس ستاد حمل و نقل کشور مسیر دزفول ـ اندیمشک مونوریل می‌شود.


هوشنگ زلقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دزفول اظهار داشت: رایزنی‌های لازم برای انجام این کار با مقامات ذی‌ربط کشوری از جمله سردار رویانیان مسئول ستاد حمل و نقل و متولی اصلی احداث قطارهای شهری صورت گرفته و در صورت موافقت این مسئول، طرح مزبور به‌ زودی وارد مراحل اجرایی می‌شود.
وی افزود: طرح احداث مونوریل در این مسیر چند سالی است که مطرح بوده و در صورت تحقق، از طرح‌های بسیار مهم و کارگشا محسوب خواهد شد.
وی گفت: اخیرا به اتفاق جمعی از مسئولان شهرستان با سردار رویانیان دیدار و دغدغه‌ها را مطرح نمودیم که با استقبال این مسئول مواجه شد.
زلقی با اشاره به اینکه اکنون دولت نیز مصمم به انجام پروژه است، اظهار داشت: قرار است مشاور در منطقه حضور یابد و هرچه سریع‌تر نسبت به تهیه طرح توجیهی اقدام نماید.
رئیس شورای اسلامی شهر دزفول با اشاره به اینکه احداث مونوریل دزفول به اندیمشک به اعتبار نسبتا زیادی نیاز دارد، تصریح کرد: تامین هزینه‌های احداث طرح از دو طریق دولتی و یا بخش خصوصی امکان‌پذیر است که در حال بررسی است.
وی همچنین زمینی یا هوایی بودن مونوریل را از دیگر موضوعات مطرح و مهم عنوان کرد و اظهار داشت: آنچه مسلم است احداث مونوریل به شکل زمینی هزینه‌ای بسیار کمتر و حتی نصف هزینه هوایی در برخواهد داشت.
زلقی به میزان دقیق اعتبار مورد نیاز اشاره‌ای نکرد اما گفت: پیش‌بینی می‌شود احداث مونوریل به شکل هوایی حدود 150 میلیارد تومان و به صورت زمینی 70 تا 80 میلیارد تومان هزینه داشته باشد.
این عضو شورای اسلامی شهر دزفول در ادامه به دیگر ویژگی‌های مونوریل دزفول ـ اندیمشک نیز اشاره کرد و گفت: این مونوریل قرار است مرکز دو شهر را به طول 12 کیلومتر به هم متصل کند.
وی افزود: همچنین مونوریل دارای چندین ایستگاه بین راهی خواهد بود و از طرفی پیش‌بینی می‌شود که در بحث گردشگری منطقه نیز با توجه به نمای زیبای آن، موثر باشد:: موضوعات مرتبط: اندیمشک شناسی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی


استقلال این روزها جاه‌طلب‌ترین و با طراوت‌ترین تیم لیگ شده است. این تیم همان تیمی است که همه معادلات را به همه ریخت چراکه... 

استقلال این روزها جاه‌طلب‌ترین و با طراوت‌ترین تیم لیگ شده است. این تیم همان تیمی است که همه معادلات را به همه ریخت چراکه کارشناسان فن با شرایط روزهای پیش از فصل استقلال به این نتیجه رسیده بودند که این تیم امسال بدترین روزهای تاریخ خود را سپری خواهد کرد چراکه این تیم به طور کلی 6 بازیکن سالم داشت و 2 بازیکن رباط پاره! مدیر و مربی هم نداشت و علاوه بر همه اینها زمان هم نداشت و 4 هفته دیگر تا شروع مسابقات خود زمان داشت.:: موضوعات مرتبط: باشگاه استقلال
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
استقلال در خط حمله اش مهاجمانى دارد که هنر تمام کنندگى، هنر جایگیرى و هنر ضربه زنى را به حد کمال دارند. هیچ خط حمله اى در لیگ ایران به این اندازه خطرناک، گلزن، گلساز و با انگیزه نیست نه پرسپولیس نه سپاهان و نه ذوب آهن ...

این بار استقلال از خود یک چهره جدید را نشان داد. چهره تیمى که تمام گل هایش را مهاجمانش مى زنند و دیگر نیازمند گل هافبک ها و مدافعان نفوذ کرده نیست. استقلال براى مقابله با نفت تهران با انگیزه و به دنبال فرار از منطقه سقوط، چشم دوخت به هنر مهاجمانش که حالا با اضافه شدن سیدصالحى دوباره مجالى براى عرض اندام و نمایش خود پیدا کرده اند. هنرى که در نیم فصل اول کمتر تا به این حد از تکامل مجال خودنمایى یافته بود. هنر جایگیرى، هنر ضربه زنى و هنر تمام کنندگى...
•••
گل اول استقلال ساده است. یک سانتر خوب از جواد شیرزاد که نیمکت نشینى پس از دو پاس گلش، از او یک چپ پاى با انگیزه تر ساخته، به همراه یک قیچى برگردان زیبا از فرهاد مجیدى که انگار تمام نمى شود و انگار هنوز حرف هاى زیادى براى گفتن دارد تبدیل شد به موقعیت گل. ضربه فرهاد را حسین آشنا برگرداند اما از اینجا به بعد فاز دوم حملات استقلال شروع شد. فازى که در نیم فصل اول از آن خبرى نبود. فاز جایگیرى و ریباند. فرهاد زد و آشنا برگرداند و سیدصالحى راحت ترین گل دنیا را زد.
یک هیچ به نفع غریزه مهاجمى که جایگیرى را بلد است.
•••
گل دوم استقلال. مجتبى جبارى رو به دروازه نفت تهران پا به توپ و آماده ارسال پاس، آرش برهانى را مى بیند. پاس چپ جبارى مقابل برهانى به زمین مى آید. آرش دو بار ضربه را مى زند و هر دو بار توپ به دفاع و دروازه بان حریف مى خورد.
پس از آن نوبت مى رسد به سیدصالحى که دوباره مزد جایگیرى در جاى مناسب را دریافت کند. او در زمان مناسب در مکان مناسب قرار دارد و ضربه نهایى را مى چسباند به تور. تمام!
•••
گل سوم. فرهاد مجیدى که با اضافه شدن آرش، یک خط عقب آمده تا از تله یارگیرى فشرده نفتى ها خارج شود، خط دفاعى نفت را خوب بررسى مى کند و پاس را مى فرستد به منطقه صفر، جایى بین مدافع اول و مدافع دوم که آرش برهانى با سرعت به سمت آن حرکت کرده. حسین آشنا یک صدم ثانیه دیر متوجه این حرکت مى شود و یک صدم ثانیه بعد از آرش به توپ مى رسد. پاس آرش قبل از دست آشنا توپ را لمس مى کند و دروازه حریف باز مى شود.
این بار هنر دو مهاجم موقعیت ساز، یکى مجیدى و دیگرى برهانى، براى استقلال گل مى سازد.
•••
تصور کنید میلاد میداودى هم بود و جاى شریفات بازى مى کرد. تصور کنید شریفات و برهانى ذخیره هاى طلایى ارتش پرویز مظلومى بودند. کدام تیم مى توانست مقابل این تیم قد علم کند؟
•••
استقلال در خط حمله اش مهاجمانى دارد که هنر تمام کنندگى، هنر جایگیرى و هنر ضربه زنى را به حد کمال دارند. هیچ خط حمله اى در لیگ ایران به این اندازه خطرناک، گلزن، گلساز و با انگیزه نیست نه پرسپولیس با مهاجمان یک بازى در میانش، نه سپاهان با مهاجمان کم انضباطش و نه ذوب آهن که بهترین گلزنش را این روزها در جنگ و دعوا با سرمربى خود مى بیند.:: موضوعات مرتبط: باشگاه استقلال
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
   

 

 

کوکاکولا یک نوشابه است اما طی ده ها سال داستان های زیادی در مورد فرمول مخفی این نوشیدنی محبوب وجود داشته است. همین فرمول چند خطی فناوری انحصاری این شرکت محسوب میشده و حالا یک برنامه رادیویی، ادعا کرده که دستور تهیه نوشابه کوکاکولا که ۱۲۵ سال در اعماق شرکت محبوس بوده است را یافته است. ‏

داستان این فرمول شگفت انگیز از آنجا شروع می شود که جان پمبرتون در زمان جنگ های داخلی آمریکا، این فرمول را کشف کرد و دستورش را در کتابی که دستور تهیه داروهای پزشکی هم در آن بود نوشت، کتابی که نسل به نسل، دست به دست می شد. ‏

عکسی از این دستور اسرار آمیز در مجله آتلانتا به تاریخ ۱۸ فوریه سال ۱۹۷۹ میلادی چاپ گشته بود اما در آن زمان کسی به این تصویر و مقاله توجهی نکرده بود. حالا این برنامه رادیویی موفق به کشف آن شده و پس از تحقیقات انجام شده متوجه شدند که این همان دستور اصلی کوکاکولا است. البته در این فرمول فناوری پیچیده ای مانند معماری های چند نانومتری پیدا نمی کنید! اما شاید با دیدن این فرمول جور دیگری به این نوشیدنی نگاه کنید: ‏

‏ مواد لازم : ‏ ‏

- محلول مایع حاصل از کوکائین: ۱۰/۶ گرم ‏
- اسید سیتریک: ۸۵ گرم ‏
- کافئین: ۲۸ گرم ‏
- شکر: ۳۰ ( واحد اندازه گیری اش نامشخص است) ‏
- آب: ۹/۴ لیتر ‏
- آب لیمو: ۹۴۶ میلی لیتر ‏
- وانیل: ۲۸ گرم ‏
- کارامل: ۴۲ گرم ‏


فرمول مخفی برای 7X ‏ ‏

- الکل: ۹۴۶ میلی لیتر ‏
- عصاره پرتقال: ۲۰ قطره ‏
- عصاره لیمو: ۳۰ قطره ‏
- عصاره جوز هندی: ۱۰ قطره ‏
- عصاره گشنیز: ۵ قطره ‏
- عصاره نرولی: ۱۰ قطره ‏
- عصاره دارچین: ۱۰ قطره ‏


 ‏:: موضوعات مرتبط: اقتصادی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
احتياط ها :


قبل از اين كه شروع به نصب اجزا در داخل كيس كنيم , ما احتياج به آشنا شدن با تعدادي احتياط هاي پايه اي در رابطه با استفاده از تجهيزات داريم .


چيپ ها , پين ها و اتصالات روي قسمت هاي مختلف كامپيوتر , ظريف و حساس هستند . و بعد به كاربردن آن ها مي تواند نتايج تاسف باري داشته باشد .هميشه بايد سعي كنيم كه كارت ها و ساير بردها را با گرفتن از لبه هايشان جابجا كنيم و مورد استفاده قرار دهيم . نبايد اتصالات فلزي طلا رنگ روي چيپ هاي حافظه و كارت ها لمس شود , زيرا مايعات استخراج شده از انگشت ها مشكل ساز هستند و هميشه قبل از كار بر روي PC , حتما بايد آن را از برق كشيد . همچنين بايد نسبت به الكتريسيته ساكن محتاط بود . جرقه ناشي از جابجايي الكتريسيته ساكن توسط نوك انگشتان , مي تواند براي هميشه يك چيپ را خراب كند . تا حد ممكن نبايد كامپيوتر را در محيط فرش شده اسمبل كرد .

قبل از آن كه قطعه اي را در كامپيوتر از جاي خود بر داريم , بايد كارهاي زير را دنبال كنيم :

پاهاي خود را بر جاي خود محكم كنيم و حركت ندهيم .

با تماس با فلز در تماس با زمين , از جمله پشت كيس كامپيوتر وقتي متصل به سوكت سه پايه اي است , بر زمين تكيه دهيم تا هر گونه حركت در حال سكون در بدنمان را از بين ببريم .

بدون حركت پاهاي خود , هرچه را كه بايد با قطعه مورد نظر از كامپيوتر انجام دهيم , را انجام مي دهيم.

اگر احتياج به حمل قطعه اي از كامپيوتر شخصي خود را داريم , آن را در يك بسته حمل مي كنيم كه قطعه مورد نظر ثابت باشد و حركت نداشته باشد .

پاهاي خود را محكم مي كنيم و خود را به زمين ثابت مي كنيم , قبل از آن كه قطعه را از بسته حمل , جابجا كنيم . كامپيوتر شخصي خود را در ميز بزرگي اسمبل مي كنيم . بايد اطمينان پيدا كنيم كه فضاي كافي براي قرار دادن قطعات بر روي آن داريم . يك ظرف يا كاسه كوچكي براي پيچ ها و ابزارهاي ريز ديگر به كار مي بريم . براي كار اسمبل احتياج به انبردست و آچار و پيچ گوشتي چهار سوي كوچك و پيچ گوشتي دو سوي كوچك داريم . همچنين ممكن است به يك آينه كوچك و يك چراغ قوه احتياج پيدا كنيم , وقتي مي خواهيم در اطراف كيس كه قابل رويت نيستند كار كنيم .مراحل اسمبل كردن


1 - مطالعه كتابچه مادربورد   :


براي اسمبل كردن بايد ابتدا كتابچه مادربورد را مطالعه كنيم . با مطالعه كتابچه مادربورد قبل از شروع به اسمبل كردن PC , مي توان مقدار زيادي در وقت خود صرفه جويي كرد و دردسر خود را كم كرد , حتي اين مطالعه قبل از خريدن حافظه و CPU نيز مي تواند بسيار مفيد باشد . همه كتابچه هاي مادربورد , همه اطلاعاتي را كه بايد داشته باشند ندارند , ولي اكثر قربب به اتفاق شركت هاي معروف ( مانند Abit , Asus ) مستندات تشريحي را تهيه مي كنند . كتابچه ها اطلاعات مهمي را به ما مي دهند , از جمله اينكه چگونه جا مپرها را ست كنيم و كدام اسلات ها براي نصب انواع رم هستند . هر چند توصيه مي شود كه از مادربورد بدون جامپر استفاده شود , بعضي از مادربوردها ممكن است شامل تعدادي جامپر يا سوئيچ هاي DIP باشند . مادربوردهاي مبتني بر چيپ ست VIA KT266 داري يك جامپر جهت تغيير بين 200 مگاهرتز و 266 مگاهرتز , Front Side گذرگاه هستند و مادربوردهاي RAID معمولا داراي تنظيم سوئيچ هاي DIP هستند .

 

2 - نصب CPU ‌:


اگر از يك سي پي يوي سوكت دار استفاده مي شود : بايد cpu را از لبه هايش در دست بگيريم و به گوشه هاي رديف پين هاي آن نگاه كنيم , يك يا دو تا از گوشه ها بايد پين هاي كمتري از بقيه داشته باشند . سپس به سوكت روي مادربورد نگاه مي كنيم و گوشه هايي كه مشابه با گوشه هاي تك cpu است را شناسايي مي كنيم . سپس بازوي كوچك را بلند كرده و به نزديك سوكت مادربورد برده و به ملايمت و آرامي , با هم خط كردن گوشه هاي مناسب و مقتضي , cpu را در سوكت قرار مي دهيم . در هنگام داخل كردن cpu از فشار استفاده نمي كنيم . cpu بايد به درستي در جاي خود بلغزد و قرار گيرد . اگر اين گونه نشد , اطمينان پيدا مي كنيم كه بازوي آزاد سازي سوكت كاملا بلند شده باشد و گوشه هاي تك cpu با گوشه هاي مربوطه در سوكت , تطابق داشته باشند .سپس بازو را به پايين فشار داده و مطمئن مي شويم كه آن را در جاي درست خود چفت كرده ايم .
:: موضوعات مرتبط: کامپیوتر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
.

به گزارش خبرگزاري فارس، خوزستاني‌ها روزهاي چهار تا شش اسفند در انديمشك برگزاركننده جشنواره كشتي آزاد و فرنگي نوجوانان ايران خواهند بود.
به همين منظور تيم‌هاي تهران، مازندران، اصفهان، فارس، لرستان، گيلان، كردستان و البرز و همچنين چهار تيم از استان خوزستان به مسابقات دعوت شده‌اند.
ميزبان براي اين رقابت‌ها جايزه نقدي نيز در نظر گرفته است.
اين در حالي است كه فردا (سه‌شنبه) نيز مسابقه‌اي تحت عنوان بهترين‌هاي كشتي فرنگي جوانان ايران در انديمشك برگزار خواهد شد.:: موضوعات مرتبط: ورزش در اندیمشک
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

سیدمهدی سیدصالحی در بازی با نفت تهران دو گل برای تیمش به ثمر رساند تا نشان دهد که آمادگی بالایی دارد. او همیشه در مصاحبه‌هایش با هیجان و لحن خاصی حرف می‌زند و شاید همین مسائل باعث شد که فرهاد کاظمی سرمربی سابق سپاهان زمانی که هدایت این تیم را برعهده داشت به سیدصالحی لقب «سیدهیجان» بدهد.
*بازی چطور بود سید؟
بازی خیلی خوبی بود و ما بعد از دیدار

سیدصالحی: خداوند به من گناهکار لطف کرد


:: موضوعات مرتبط: باشگاه استقلال
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

وحید طالب‌لو پس از برتری ۳ بر یک برابر نفت تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استقلال همیشه استقلال است و همواره مدعی قهرمانی است و مردم از این تیم انتظار دارند.
وی ادامه داد: ما شرایط سخت را پشت سر گذاشتیم و با همت و همدلی بازیکنان و حمایت مردم به این مرحله رسیدیم. امیدوارم بتوانیم در این فصل حداقل یک جام قهرمانی برای هواداران به ارمغان بیاوریم.
طالب‌لو در مورد داوری مسابقه امروز گفت: هیچوقت در مورد داوری صحبت نمی‌کنم اما امروز مظفری‌زاده روز خوبی را پشت سر گذاشت.

طالب‌لو: استقلال همیشه مدعی قهرمانی است


:: موضوعات مرتبط: باشگاه استقلال
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

تاريخچه شهر انديمشک

انديمشك در كنار خرابه‌هاي شهر قديم (لور) و (اري‌ترين) احداث گرديده است. لور شهري آباد بود كه جغرافي ‌نويساني چون اصطخري و مقدسي از آن نام برده‌اند. گويا شهر لور تا قرون وسطي از آبادي بهره‌مند بود و پس از آن رو به ويراني نهاده است. انديمشك در دوره قاجاريه و در حكومت حاج صالح‌خان مكري با ساختن قلعه‌اي اهميت پيدا كرد و صالح‌آباد ناميده شد، سپس به انديمشك تغيير نام يافت. مردم اين شهر در گذشته در كپرها، چادرهاي ساده و بعدها در خانه‌هاي گلي زندگي مي‌كردند. ولي امروزه رشد و توسعه قابل توجهي يافته است.

 

مراکز تاريخي

شهر لورساساني

شهر باستانی لور ساساني درمنطقه ای واقع در محدوده انديمشك قرار گرفته است و البته تا قرون وسطي آباد بود ولي به مرور  پس از آن رو به ويرانی گراييد 

        مناطق زیارتی

حرم مطهر شاهزاده احمد بن موسی الکاظم( علیه السلام )این حرم مطهر از دیر باز مورد تو جه مردم این خطه است ومردم به این امامزاده کریم اعتقاد زیادی دارند .

این امام زاده در دل کوهستان است ودارای مناظر زیبایی میباشد مزار منور این امام زاده کریم درالوار گرمسیری اندیمشک است .

دوكوهه:

دوكوهه

فرموده اند :شرف المكان بالمكين ودوكوهه  قدمگاه اوليا خدا ويادآور هشت سال دلاوري وشاهدقهرماناني است كه تاريخ مانند آنها نديده است واگر با دوكوهه سخن بگويي از غربت او اين را   خواهي فهميد كه چقدر دلش براي آنها تنگ شده است

 

پلاژ:

منطقه اي  به ظاهر واقع درساحل رود خانه دز  ولي درحقيقت قطعه اي از بهشت

جايگاه تمرين  غواصي رزمندگان گردان حمزه  (ع)  يادآ ور خاطرات ياران آخر الزماني

آقا امام زمان (عج). يادآور روز هاي سخت تمرين .جدايي از خانواده يادآور والفجر۸

كربلاي ۴ و...يادآور سردار ان گمنام شهيدان مش حميد صالح نژاد  عزت الله حسين زاده محمد قائد رحمتي جشني شير علي خيري  نور عباس ماكياني جهان مالزيري شهرام كيخواه جان محمد جاري مسعود اكبري ماشاالله ابراهيمي شهيدطاهري و......

 

جاذبه هاي طبيعي

چشمه عين خوش

چشمه عين‌خوش در فاصله سيزده كيلومتري جاده انديمشك به اهواز واقع شده است. در فاصله هفتاد كيلومتري از جاده دهكده عين‌خوش واقع شده كه در فاصله كمي از آن چشمه عين‌خوش از زمين خارج مي‌جوشد. آب اين چشمه از دسته آبهاي سولفاته بيكربناته كلسيك نيم گرم مي‌باشد.

 

چشمه آب معدني دهلران

درمنطقه ای واقع در سيزده كيلومتري جاده انديمشك به اهواز جاده‌اي منشعب مي‌شود كه پس از صد و بيست كيلومتر به دهلران مي‌رسد. چشمه معدني دهلران به فاصله پنج كيلومتري شمال آن از زمين خارج مي‌شود. در اين منطقه، دره وسيعي وجود دارد كه بوي سولفور آن از فاصله دور  به مشام مي‌رسد. آب اين چشمه از دسته آبهاي كلرور سولفاته و بيكربناته كلسيك گرم مي‌باشد و خواص درماني فوق‌العاده‌اي دارد. مردم منطقه به منظور درمان بيماري‌هاي روماتيسمي، درد مفاصل و استخوان از آب اين چشمه استفاده مي‌كنند.

 

منطقه حفاظت‌شده كرخه

كرخه به عنوان يكي از چهار منطقه طبيعي كشور شناخته شده است كه از نظر زيست‌محيطي ارزش فراواني دارد. كرخه از دو عنصر اصلي رودخانه و جنگل‌هاي اطراف رودخانه تشكيل شده است و از محلي به نام روستاي سرخه در جنوب جاده انديمشك – دهلران – شروع شده و در امتداد رود كرخه تا روستاي «خلاف دو» در شمال حميديه اهواز ادامه مي‌يابد. بيشه‌هاي انبوه و بكر كرخه زيستگاه طبيعي منحصر به فرد گونه گوزن زرد در ايران و جهان است. منطقه كرخه با سيزده هزار و بيست و هفت هكتار مساحت شامل دو بخش منطقه حفاظت‌شده با 9427 هكتار و پناهگاه حيات وحش با 3600 هكتار به لحاظ برخورداري از آب فراوان كرخهو زمين‌هاي حاصلخيز حاشيه آن و شرايط اقليمي گرمسيري و ساير استعدادهاي طبيعي همواره مورد توجه بوده است و در طول تاريخ تمدن‌هاي متنوعي را در خود پرورانده است.

 

درياچه سد كرخه

سد كرخه در سال هزارو سيصدو سي و چهار ه‍_ش بر روي رودخانه كرخه اندیمشک بنا شده است.  سد عظيم كرخه كه بزرگترين سد كشور از نوع سد خاكى با هسته

 رسىمى باشد، به وسيله متخصصان داخلى بر روى رودخانه كرخه

 احداث شده و ارتفاع آن ۱۲۷ متر، طول تاج سد ۳۰۳۰
مترو عرض تاج سد ۱۲ متر است.كرخه  انديمشك

 

.                                                       

 

منگره:

منطقه ای سبز وخرمباجنگل بلوط باغهای انار انجیر وانگورباچشمه های جوشان آب گرم وسرد در بخش الور گرمسیری اندیمشک.                                                       

 

دریاچه سد دز :

مناطق  سبز وخرم  با طبیعتی عالی ودریاچه ای وسیع ومکانی عالی برای ماهیگیری واقع در شمال شرقی اندیمشک  .

سددزانديمشك :                                                        

سدي با۲۰۳ متر ارتفاع ازجنس بتون با ظرفيت ميليارده متر مكعب دز

وداراي نيروگاه بسيار ديدني برق.

بخش الوار گرمسیری:

این بخش وسیع دارای صدها روستا باطبیعتی بسار زیبا ومردمانی خونگرم ومزارعی بسیار سبز وباغستان هایی خرم  و رودخانهای پرآب با ماهی فراوان وباچشمههای فراون.

 قلعه شجاع الدین خورشید :

این قلعه درمنگره است  وقلعه ای بسیارقدیمی متعلق به شجاع الدین خورشید است

 

 

 

 


 


:: موضوعات مرتبط: اندیمشک شناسی، سد دز و کرخه اندیمشک
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

آرش برهانی، مهاجم سرعتی استقلال در بازی با نفت تهران به عنوان بازیکن نیمکت‌نشین وارد زمین شد، ولی او از یک فرصت ایده‌آل نهایت استفاده را برد و توانست یک گل برای تیمش به ثمر برساند.
او در توصیف این بازی می‌گوید: «در مجموع خوب بازی کردیم ولی در نیمه دوم به دلیل اینکه دو گل جلو افتادیم، به نفت تهران اجازه دادیم، در دقایقی از مسابقه، روی دروازه ما فشار بیاورند. البته در مجموع بازی را کنترل کردیم، نظم دفاعی خوبی داشتیم و تنها گلی هم که خوردیم، از روی یک ضربه ایستگاهی بود که یک لحظه تمرکز مدافعان ما به هم ریخت.»

 برهانی: چهار گل دیگر بزنم، رکورد عنایتی را می‌شکنم


:: موضوعات مرتبط: باشگاه استقلال
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

مربی پرتغالی نفت آبادان هفته گذشته سه‌شنبه در نامه‌ای خطاب به عیسی‌زاده مدیرعامل نفت ضمن اشاره به لغو مکرر جلسات تمرینی نفت اعلام کرده است با توجه به شرایط موجود نتیجه بازی مقابل ذوب آهن به گردن او نخواهد بود
‌ دقایقی از شکست ۶ بر صفر صنعت نفت مقابل ذوب آهن می‌گذشت که خبر اخراج آلفردو کاسیمیرو سرمربی نفت آبادان همه ایران را پر کرده بود. کاسیمیرو که تیم نفت را با خود به لیگ برتر آورده در نیم فصل اول نتایج فوق‌العاده‌ای گرفته است اما مدتی است که نفت اسیر مشکلات داخلی اعتصاب بازیکنان و جنگ قدرت بین مدیران است و همین مساله کار را به جایی رسانده که آن تیم جذاب و رو به جلو در آخرین مسابقه ۶ گل از ذوب آهن می‌خورد.
کودتا
آنهایی که از نزدیک با تحولات نفت آبادان آشنا هستند خیلی سریع به این نتیجه‌ رسیدند که این شکست طبیعی نیست و باید ردپای چند بازیکن معروف نفت را در آن جستجو کرد. بازیکنانی که رفاقتشان با مدیرعامل باشگاه آنها را تبدیل به مشاورین نزدیک وی و البته صاحبان غیر محسوس این تیم کرده است. این دو حسن هوری و امید شریفی‌نسب هستند دو بازیکنی که باتجربه‌ترین‌های نفت محسوب می‌شوند و در سراسر هفته گذشته رهبری اعتصاب داخلی و خوداری از تمرین بازیکنان را برعهده داشتند. کاسیمیرو در بازی دیروز از شریفی‌نسب استفاده نکرد اما نتوانست حوری را کنار بگذارد.
نامه به مدیرعامل
مربی پرتغالی نفت آبادان هفته گذشته سه‌شنبه در نامه‌ای خطاب به عیسی‌زاده مدیرعامل نفت ضمن اشاره به لغو مکرر جلسات تمرینی نفت اعلام کرده است با توجه به شرایط موجود نتیجه بازی مقابل ذوب آهن به گردن او نخواهد بود. او در این نامه به مدیر تیم اشاره کرده شرایطی که تیم دارد مانع از آن خواهد شد که بازیکنان با شرایط نرمال به دیدار صنعت نفت بروند. وی این نامه را به احمد پارو سرپرست تیم نیز داده تا او را نیز در جریان پیش‌بینی خود بگذارد. این درست عین اتفاقی بود که رخ داد و تیم با شکستی عجیب و غریب از فولادشهر به آبادان برگشت.
حوری با مدیرعامل در راه آبادان
نکته جالب در سفر برگشت جدایی حسن هوری از جمع بازیکنان بود. او از تیم جدا شد تا به همراه مدیرعامل و با خوردو شخصی وی به آبادان بازگردد. درباره هوری این نکته گفته شده است که وی نقش بسیار زیادی در بسته شدن تیم در ابتدای فصل داشته او البته در این فصل یکی از بهترین بازیکنان نفت نیز بوده است و حتی در زمانی شانس حضور در تیم ملی را داشت. شب گذشته گفته می‌شد که هوری و عیسی‌زاده روی انتخاب باقری‌نیا مربی سابق استقلال اهواز به توافق رسیده‌اند. حال آنکه کاسیمیرو نتایجی فوق‌العاده با نفت گرفته و شاید اگر اتفاقات این چند وقت رخ نمی‌داد تیم او به پیشرویی ادامه می‌داد.
کاسیمیرو:

گزارش ویژه :همه اتفاقات عجیب و غریب در نفت آبادان


:: موضوعات مرتبط: فوتبال
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

خبرگزاری آریا- مدیرکل راه و ترابری خوزستان گفت: آزاد راه پل زال،اندیمشک از پروژه های مهم کشور است که این پروژه هم اکنون روند اجرایی خوبی دارد.
به گزارش سرویس اقتصادی آریا، منوچهر رحمانی دردیدار از پروژه های راه اندیمشک در نشستی با مسوولان اندیمشک در فرمانداری این شهرستان گفت: با بهره‌برداری از این آزاد راه ارتباط نواحی شمالی و مرکزی کشور با مناطق جنوبی آسان شده و ظرفیت تخلیه و بارگیری افزایش می یابد.
وی خاطرنشان کرد که هدف اصلی احداث این محور که از ظرفیت بالای عبور برخوردار خواهد بود،کاهش مصرف سوخت و استهلاک وسایط نقلیه،ایمنی و امنیت بیشتر مسافران،اتصال خلیج فارس به دریای خزر،کاهش زمان سفر و دیگر مزایا است.
رحمانی گفت: اندیمشک ورودی خوزستان است و محور اصلی تردد محسوب می شود، از این رو باید در خصوص وضعیت راه های آن توجه خاصی نشان دهیم.
مدیر کل راه و ترابری خوزستان به زیباسازی و توسعه فضای سبز در حریم جاده ها اشاره کرد و افزود: تاکنون 825 کیلومتر از حریم جاده‌های خوزستان درخت‌کاری شده و 3800 کیلومتر عرصه آماده درخت‌کاری نیز وجود دارد.
وی گفت: طبق برنامه تا پایان سال جاری 300 کیلومتر از حریم جاده‌های خوزستان درخت کاری می‌شود و پنج ورودی استان خوزستان نیز تا پایان سال جاری به طول 30 کیلومتر درخت‌کاری خواهند شد.
وی اندیمشک را از نقاط مهم خوزستان برشمرد و افزود: اندیمشک ورودی خوزستان است و زیباسازی راههای ورودی آن از مباحث مهم محسوب می شود.
رحمانی به توسعه راههای روستایی اشاره کرد و گفت: نگاه ما به این امر یک نگاه جدی است و در این خصوص نیز برنامه های خوبی داریم.
وی با تقدیر از زحمات مسوولان شهرستان اندیمشک اظهار امیدواری کرد که روند مطلوب توسعه راه در این شهرستان همچنان ادامه یابد.
در این نشست فرماندار اندیمشک و نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز نقطه نظرات خود را برای بهبود وضعیت راههای شهرستان اندیمشک مطرح کردند.
زیباسازی ورودی های اندیمشک،جاده های کمربندی شرق و غرب،احداث پل های زیرگذر و روگذر برای این شهرستان و توسعه راههای روستایی محور بحث های مسوولان در این نشست بود.

 :: موضوعات مرتبط: اندیمشک شناسی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
 

تاریخ دربی 70 تغییر یافت

 

به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، با اعلام کمیته برگزاری مسابقات فوتبال لیگ برتر، تاریخ بازی دو تیم فوتبال استقلال و پرسپولیس که پیش از این قرار بود در روز شنبه ششم فروردین ماه برگزار شود به چهارشنبه دهم فروردین ماه تغییر یافت. سایر مسابقات تیم فوتبال استقلال طبق برنامه قبلی انجام خواهد شد.
پیش از این منصور پورحیدری سرپرست تیم فوتبال استقلال پیشنهاد تغییر تاریخ دربی 70 را از ششم فروردین به روزهای دهم یا یازدهم این ماه به سازمان لیگ داده بود.


:: موضوعات مرتبط: فوتبال، باشگاه استقلال
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی


 

مربي تيم فوتبال فولاد خوزستان تاکتيک پرسپوليس را پرتاب اوت و زدن ضربات ايستگاهي دانست.


نعيم سعداوي پس از شکست 3 بر يک مقابل پرسپوليس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در نيمه اول شاهد بازي متعادلي بوديم و ما حتي بهتر از پرسپوليس بازي کرديم اما در نيمه دوم شرايط مسابقه تغيير کرد و حريف به گل رسيد تاکتيک پرسپوليس پرتاب اوت دستي بود و زدن ضرات ايستگاهي بود.
وي ادامه داد: بازيکنان ما در دو ضربه کرنر تمرکز لازم را نداشتند و وظايفي را که به آنها محول کرده بوديم به خوبي انجام ندادند.
سعداوي در مورد اينکه چرا به سمت نيمکت پرسپوليس نرفت، گفت: در تهران نيز ميهمان هستيم و رسم است که ميزبان به سمت ميهمان مي‌آيد که آنها نيز اين کار را کردند.:: موضوعات مرتبط: فوتبال
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی

     

سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران پس از تساوي مقابل سپاهان گفت: خدا را شكر مي‌كنم كه توانستيم در اصفهان يك امتياز كسب كنيم.

به گزارش خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)، "پرويز مظلومي" در جمع خبرنگاران با خوب توصيف كردن اين بازي گفت:‌ از هر 2 تيم انتظار ارائه بازي تماشاگرپسند مي‌رفت. خوشبختانه شاهد بازي خوبي از جانب هر 2 تيم بوديم. مي‌دانستيم سپاهان روي ضربات ايستگاهي بسيار خطرناك است و به همين دليل به بازيكنانم گفته بودم به حريف ضربه ايستگاهي ندهند. در نيمه نخست تيم سپاهان روي اشتباه خودمان توانست دروازه‌مان را باز كند اما در نيمه دوم با تغييراتي كه اعمال كرديم كنترل بازي را در اختيار گرفتيم و بي محابا حمله مي‌كرديم. ما براي برد به اصفهان آمده بوديم چرا كه براي هموار كردن راه قهرماني به هر 3 امتياز مسابقه نياز داشتيم. خدا را شكر مي‌كنم كه توانستيم حداقل با كسب تساوي اصفهان را ترك كنيم چرا كه با اين نتيجه فاصله ما با سپاهان تغييري نكرد.

وي افزود: بايد مشكلات را براي بازيهاي آينده حل كنيم. متاسفانه كمي در پاس‌هايمان بي دقت بوديم، مخصوصا در نيمه نخست خيلي توپ را لو مي‌داديم، سپاهان هم خوب بازي كرد و اين نتيجه به نظرم عادلانه بود.

سرمربي استقلال ادامه داد: ما با سه مهاجم بازي مي‌كرديم و از آنجايي كه مدافعين كناري سپاهان بسيار با كيفيت هستند به مهاجمين چپ و راست‌مان برنامه داده بوديم تا با آنها بازي كنند، از همين رو فشار زيادي به مهاجمين كناري ما وارد شد. وزش شديد باد نيز در كيفيت بازي تاثيرگذاشته بود. سپاهانيها پس از اين كه گل را به ثمر رساندند براي حفظ نتيجه مخصوصا در نيمه دوم دفاعي بازي كردند. آنها در مواقع حمله ما با 11 نفر دفاع مي‌كردند و حتي مهاجميني روي خط ميانه ميدان قرار نمي‌دادند.

مظلومي پيرامون وضعيت آرش برهاني ادامه داد: تصميم گرفتيم در اين بازي به آرش برهاني بازي ندهيم و بايد تاكيد كنم مصاحبه‌هاي وي در طول هفته تاثيري در اين تصميم ما نداشت. نيازي نبود از وي مقابل سپاهان استفاده كنيم، شكوري نيز يكي از بازيكنان بزرگ ما محسوب مي‌شود اما وي را نيز يك دقيقه بازي داديم.

سرمربي استقلال در پاسخ به اين سوال كه چرا در ميان تيمهاي بالاي جدول تعداد گلهاي دريافتي‌تان زياد است، خاطر نشان كرد: ‌اكثر گلهايي كه ما دريافت كرديم كاملا اتفاقي بودند، به عنوان مثال در بازي با سپاهان نيز روي يك حادثه دروازه ما باز شد و سپاهان روي يك توپ بادآورده موفق به گلزني شد. تمام تلاشمان اين است كه اين نقيصه را برطرف كنيم تا در بازيهاي آينده گلهاي كمتري دريافت كنيم.

وي ادامه داد: به قلعه نويي تبريك مي‌گويم. وي تيم بسياري خوبي را كنارهم جمع كرده است، بدون شك تيم سپاهان يكي از مدعيان كسب عنوان قهرماني اين فصل است، مطمئنا در بالاي جدول براي كسب اين عنوان بسيار نزديك خواهد بود و ما منتظر لغزش رقبا هستيم تا خود را به صدر جدول برسانيم.:: موضوعات مرتبط: باشگاه استقلال
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
   


عادل فردوسي پور در مهرماه 1353 در محله شهر آرا تهران متولد شد.

وي فرزند نخست خانواده است و يک خواهر و يک برادر نيز دارد. پدرش از اهالي رفسنجان و کرماني الاصل است. وي دوران دبستان را در مدرسه "ذوقي" گذراند. از همان زمان علاقه اش به فوتبال نيز نمود پيدا کرد، علاقه اي که بعدها خانواده را نگران کرد. عادل دوره راهنمايي را در مدرسه طالقاني گذراند و چهارسال دبيرستان را به مدرسه البرز رفت و با معدل 18 ديپلم گرفت.

وي علاقه زيادي به نشريات ورزشي داشت؛ تمام اميد و آرزويم مجله "دنياي ورزش" يا "كيهان ورزشي" بود كه هر هفته براي بدست آوردنش كلي تلاش مي كردم. خانواده اش اهل فوتبال نيستند، وي در اين باره گفته است که "هضم اين موضوع که من فوتبال را دوست دارم براي خانواده ام بسيار دشوار بود، با التماس پدرم چند باري مرا به استاديوم برد، اما موضوع آن بود که آنها اصلا به فوتبال علاقه اي نداشتند."


همزمان با آغاز دوره دبيرستان به دليل علاقه فراواني که به زبان انگليسي داشت به يادگيري زبان پرداخت. با ورود به دانشگاه شريف در رشته مهندسي صنايع، توانست يادگيري زبان انگليسي را نيز ادامه دهد و در سال سوم دانشگاه انگليسي را بخوبي فرا بگيرد. او تحصيل را در دانشگاه شريف تا مقطع کارشناسي ارشد در رشته صنايع ادامه داد و در همان دانشگاه به تدريس زبان تخصصي مشغول شد.


فردوسي پور فوتبال را دوست دارد و خوب نيز بازي مي کند. شعر دوست نيز هست و با سپهري ميانه اي دارد.


"راستي اگر سهراب سپهري زنده بود، مي توانست در برنامه "نود" به عنوان يك كارشناس حاضر باشد. حيف شد!" او در سال 1384 با گروه اجرايي نمايش "فنز" به نويسندگي و کارگرداني محمد رحمانيان همکاري کرد. نمايش "فنز" درباره يک خانواده انگليسي بود که همگي از طرفداران متعصب تيم منچستر يونايتد بوده و پرويز پرستويي در اين نمايش نقش برادر بزرگ‌تر را ايفا مي‌کرد که گزارشگر راديو بود و عادل نيز به جاي او گزارش انگليسي مي کرد.
 

 :: موضوعات مرتبط: فوتبال
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
   
 

رنگ چیست؟
در سال 1666، اسحاق نیوتن، دانشمند نامدار انگلیسی، کشف کرد که چنانچه نور خالص سفید از یک منشور عبور داده شود، به رنگ‌های قابل رؤیت تجزیه می‌شود. نیوتن همچنین کشف کرد که هر رنگ از یک طول موج منحصر به فرد تشکیل شده و قابل تجزیه به رنگ‌های دیگر نیست.

آزمایش‌های بعدی نشان داد که با ترکیب نورها می‌توان رنگ‌های مختلف را ایجاد کرد. برای مثال، نور قرمز در ترکیب با نور زرد، رنگ نارنجی را به وجود می‌آورد. رنگی که بر اثر ترکیب دو رنگ دیگر به وجود آید را ترکیبی می‌گویند. بعضی از رنگ‌ها، مثل زرد و ارغوانی، در صورت ترکیب شدن، همدیگر را خنثی می‌کنند و نور سفید می‌سازند. این رنگ‌ها را نیز رنگ‌های مکمّل می‌نامند.

تاثیرات رنگ‌ها از نظر روان‌شناسی
با وجودی که اثر رنگ‌ها تا حدودی ذهنی است و در مورد اشخاص مختلف فرق می‌کند امّا برخی از تاثیرات رنگ‌ها دارای معنی یگانه‌ای در سراسر جهان هستند. رنگ‌هایی که در طیف رنگ‌ها در ناحیه قرمز قرار دارند به عنوان رنگ‌های گرم شناخته می‌شوند که این دامنه‌اش از احساسات گرم و صمیمانه تا احساس خشم و عصبانیت متغیر است.

رنگ‌هایی که در ناحیه آبی طیف قرار دارند، رنگ‌های سرد نامیده می‌شوند و شامل آبی، ارغوانی و سبز هستند. این رنگ‌ها معمولاً آرامش بخشند امّا گاهی نیز ممکن است احساس غمگینی و بی‌تفاوتی را به ذهن آورند.

روان‌شناسی رنگ‌ها به عنوان روش درمان
در برخی از فرهنگ‌های قدیمی، از جمله مصری‌ها و چینی‌ها، از رنگ‌ها برای درمان استفاده می‌شده است. این کار که گاهی به آن نور درمانی یا رنگ شناسی نیز گفته می‌شود هنوز هم به عنوان روش درمان جایگزین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این روش:

  • از رنگ قرمز برای تحریک بدن و ذهن و افزایش تمرکز استفاده می‌شود.
  • از رنگ زرد برای تحریک اعصاب استفاده می‌شود.
  • از رنگ نارنجی برای بالا بردن سطح انرژی استفاده می‌شود.
  • از رنگ آبی برای کاهش درد و تسکین بیمار استفاده می‌شود.
  • از رنگ نیلی برای تسکین ناراحتی‌های پوستی استفاده می‌شود.

اغلب روان‌شناسان به رنگ درمانی به دیده شک و تردید می‌نگرند و می‌گویند که درباره تاثیرات احتمالی رنگ‌ها اغراق شده و رنگ‌ها در فرهنگ‌های مختلف، معانی متفاوتی دارند. پژوهش‌ها نشان داده‌اند که در بسیاری از موارد، تاثیرات رنگ‌ها در تغییر حالت افراد، تاثیراتی زودگذر و موقتی بوده است. برای مثال، قراردادن افراد در اتاق آبی ممکن است در ابتدا احساس آرامش در آن‌ها به وجود آورد امّا این اثر پس از آن که آن‌ها آرامششان را بازیافتند، به تدریج کاهش خواهد یافت:: موضوعات مرتبط: عمومی، علمی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
 

مهاجم تیم فوتبال استقلال این روزها از شرایط بسیار خوبی برخوردار است و با وجود حرف و حدیثهایی که در موردش راه افتاده با دنیایی از انگیزه در میدان حاضر می‌شود و گل می‌زند.

"آرش برهانی" در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، پیرو شرایط خود صحبتهایی انجام داد که در زیر پیش روی شماست:

*مثل اینکه خیلی آماده‌ای؟

- همینطور است. من قبل از تعطیلات هم آماده بودم و در دیدار مقابل ذوب‌آهن به گواه کادر فنی از بهترین بازیکنان بودم و در تعطیلات تمرینات بسیار منظمی را پشت سر گذاشتیم.

*اما بلافاصله پس از شروع بازیها نیمکت‌نشین شدی!

- متأسفانه قسمت نشد که با وجود آمادگی بدنی برای استقلال به میدان بروم.

*به نظرت ترافیک کنونی در خط حمله مشکل‌ساز نخواهد شد؟

- این یک حسن است که استقلال چند مهاجم آماده دارد. به این شکل خیال کادر فنی از محرومیت و مصدومیت تعدادی از بازیکنان راحت خواهد شد و دغدغه‌های قبل را نخواهد داشت. این را هم بگویم که مظلومی این هنر را دارد که از بازیکنان آماده به خوبی بازی بگیرد.

*:: موضوعات مرتبط: باشگاه استقلال
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۳ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
افتتاح کارخانه تولید بتن در شمال خوزستان

:: موضوعات مرتبط: اندیمشک شناسی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۲ |
نوشته شده توسط : منوچهر طافی
 

عکس های از روستای کهناب در شهرستان اندیمشک که زنان ومردان بزرگی

 راپرورش داده ویادآور طایفه بزرگ طافی می باشد.

 

pbfbby39oarl4ld2nqvv.jpg

ev99lvcdz2f0t5oi998l.jpg

l369uqqjkbvc1s8km3q.jpg

 

توضیحات تکمیلی بهمراه عکس های بیشتر درآینده نزدیک درج خواهد شد

 

 :: موضوعات مرتبط: اندیمشک شناسی
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۳۸۹/۱۲/۰۱ |